Mūsų Mokytojai tvirtina, kad Karmos Įstatymo žinojimas yra pirmas žingsnis, kurio reikia žmogui gyventi pagal savo sąžinę. Jei būtume buvę mokomi šio Įstatymo nuo mažens, nebūtume padarę daugelio dalykų, dėl kurių dabar gailimės.
Rytų žodis „karma“ yra plačiai vartojamas visame pasaulyje – dažniausiai kaip frazė „užklupo karma“. Kas yra karma ir kodėl ji mus užklumpa?
Karma reiškia „veiksmą“ ar „veiklą“. Kiekvienas veiksmas turi savo rezultatą, pasekmę. Todėl Karmos Įstatymas kitaip aiškinamas kaip priežasties ir pasekmės įstatymas. Liaudies išmintis išsaugojo šio Įstatymo prasmę patarlėje „ką pasėsi, tą ir pjausi“.
Žinios apie Karmos įstatymą kilo iš senovės indų Vedų, kurios yra daug senesnės nei krikščioniškoji Biblija. Kaip žinote, krikščionybė nepripažįsta nei Karmos Įstatymo, nei Reinkarnacijos Įstatymo, kuris labai stabdo jos pasekėjų vystymąsi.
Joks kunigas neišgelbės mūsų nuo mūsų nuodėmių – Karmos Įstatymas yra nešališkas ir neatleidžiamas, o jei padarėme nedorą veiksmą, sulauksime atpildo. Tai yra, mes baudžiame save patys. Bet mes taip pat galime ištraukti save iš neigiamos karmos pelkės.
Karma yra visų mūsų veiksmų ir jų pasekmių visuma tiek dabartiniame, tiek ankstesniuose įsikūnijimuose. Visa mūsų sukurta karma lemia mūsų ateitį.
Karma nėra neišvengiama mirtis. Nesame likimo, kuris mus persekioja, aukos. Kančia yra atlygis už asmenines nuodėmes.
Kiekvienas žmogus kuria savo likimą, veikdamas pagal savo laisvą valią. Jei darysime gerus darbus, sukursime geresnės ateities pagrindą. Jei nusidėsime, pjausime pasekmes atitinkamų padarinių, ir jie mums padarys taip pat, kaip kažkada darėme kitiems žmonėms.
Žmogus turi labai trumpą atmintį ir paprastai jam labai sunku atsekti tiesioginį ryšį tarp poelgių, kuriuos jis atlieka savo gyvenime ir šių poelgių pasekmių.Kiekvienas jūsų atliekamas veiksmas, kuris prieštarauja Dievo Valiai, priveda prie to, kad Dieviškoji Energija, kuria nuolat naudojatės ir be kurios paprasčiausiai negalėtumėte egzistuoti, nusidažo šiuo jūsų netobulu veiksmu. Ir kuo netobulesnį veiksmą atliekate, tuo žemesnes vibracijas įgauna Dieviškoji Energija. Ši energija niekur nedingsta, ji pasilieka jūsų auroje… Ir ši energija yra kaip magnetas, kuris pritraukia prie jūsų panašias energijas iš išorinio, jus supančio, pasaulio.
Todėl, jeigu jūs ką nors įžeidėte, tai anksčiau ar vėliau ši energija pritrauks jums tokią gyvenimišką situaciją, kai įžeis jus. (Numylėtinis Hilarionas, 2005 metų balandžio 10).
Pasirodo, kad už visus mūsų nesąžiningus veiksmaus turėsime sumokėti.
Ar įmanoma kažkaip atsikratyti karmos?
Žinoma, tai įmanoma, šis mechanizmas numatytas Visatos.
Valdovai sako, kad mes galime per pusę palengvinti karmą sąmoningai ir nuoširdžiai atgailaudami. Šiuo atveju svarbu nuspręsti daugiau niekada nekartoti tokių veiksmų, dėl kurių atgailavome, ir tvirtai laikytis savo sprendimo.
Numylėtiniai, Dievas nenori jūsų bausti. Jis nori, kad suvoktumėte savo klaidas ir ateityje jų nekartotumėte. Nėra nusidėjėlio be ateities. Ir kartais žmogus, kuris suvokė savo klaidas ir dėl jų atgailavo, daug daugiau gali padaryti žmonijai nei tas žmogus, kuris dėl Dievo bausmės baimės nedaro jokių nepadorių poelgių. (Kuthumi, 2011 metų birželio 17).
Antrąją karmos pusę galime įveikti pasiaukojančios veiklos, kuri nėra susieta su mūsų darbo rezultatais, pagalba, tai yra per tarnystę, nesavanaudišką darbą, negalvojant apie save.
Taigi visų pirma atsiranda motyvas, skatinantis mus bet kurioje mūsų veikloje.
„…tada, kai jūsų motyvas tinkamas ir kai judate teisinga kryptimi, turite galimybę labai greitai atidirbti savo karmą”. (Numylėtinis Sūrja, 2007 metų liepos 7).
„… noriu jums duoti dar vieną svarbų patarimą, kuriuo vadovaudamiesi galėsite labai greitai padidinti savo atidirbtos karmos procentą. Kiekvieną kartą, kai jūs savo gyvenime stovėsite prieš pasirinkimą, kaip jums pasielgti, pasistenkite suprasti motyvą, kuris jus skatina taip pasirinkti. Ir jeigu jūs stengiatės kažką padaryti dėl to, kad būtų gerai jums asmeniškai, tai šitai bus neteisingas motyvas ir jūsų pasirinkimo pasekmė padidins jūsų karminę naštą.
O jeigu jūs savo pasirinkimuose vadovausitės tuo motyvu, kad būtų gera kitiems žmonėms, kitoms gyvoms būtybėms, tai netgi jeigu jums atrodys, kad jūsų pasirinkimas padarys jums žalos ir pagal visus žmogiškuosius įstatymus bus nenaudingas, žiūrint iš elementarios logikos taško, – nenusiminkite. Iš Dieviškosios logikos požiūrio taško jūs teisingai pasirinksite ir šis pasirinkimas neišvengiamai atves prie to, kad palengvės jūsų karminė našta. Jūs pralaimėsite mažame dalyke, bet laimėsite dideliame.
Pavyzdžiui, jūs važiuojate kalnų keliu ir jame pamatote žmogų, kuriam reikalinga jūsų pagalba. Jūs eikvojate laiką tam, kad padėtumėte jam, ir prarandate laiką. Saulė nusileidžia ir jūsų judėjimas keliu susitrukdo. Bet jeigu nepasiduosite apmaudo jausmui, tai rytoj prieš jus atsivers naujas kelias, apie kurį anksčiau net neįtarėte, ir šis kelias labai pagreitins jūsų kelionę ir į reikiamą vietą pateksite daug anksčiau, nei jūs buvote suplanavę.
Štai taip veikia Karmos Įstatymas”. (Gautama Buda, 2007 metų sausio 1).
Pasirodo, Karmos Įstatymas nėra griežtas ir negailestingas teisėjas, tačiau pirmiausia jis suteikia mūsų sielai geriausias galimybes vystytis ir judėti. Viešpats Sūrja skatina mus kelyje:
„Taip, numylėtiniai, jūsų karma, kad ir koks keistas šis tvirtinimas jums pasirodytų, sukuria jūsų sieloms labai geras vystymosi sąlygas.
Karma yra tarsi treneris, kuris visąlaik jums duoda krūvį ir neleidžia atsipalaiduoti. Tokiu būdu visada esate geros formos ir pasiruošę nuolatiniam savęs įveikimui bei Dieviškųjų savybių ugdymui”.(2005 metų gegužės 26).
„Nebijokite jokių sunkumų, su kuriais savo gyvenime susidursite. Bet kurie nemalonumai ir bet kurios nenumatytos situacijos jums reikalingos ir būtinos jūsų sielos vystymuisi. Jūs negalėsite vystytis, jeigu kas dieną nesusidursite su nenumatytomis situacijomis ir neįveiksite gyvenimiškų sunkumų. Tik tas, kuris negyvas, nesugeba jausti malonumo gyvendamas ir kentėti dėl įvairių gyvenimo pasireiškimų. Todėl džiaukitės viskuo, su kuo susiduriate savo gyvenimuose, ir nebijokite permainų”.(2006 metų balandžio 24).
Su dėkingumu priimsime Valdovų patarimus ir veiksime: atsikratysime neigiamos karmos ir užsitarnausime gerą karmą, suvokdami ir atgailaudami dėl savo klaidų, taip pat padėdami teisingai pasirinkti ir nesavanaudiškai rūpintis žmonėmis ir visomis gyvomis būtybės mūsų planetoje.
Gailestingasis dieviškasis Karmos Įstatymas net ir paskutiniam nusidėjėliui suteikia vilties, kad viskas gali būti ištaisyta. Jums tiesiog reikia pabandyti.
Tatjana Mikušina,
Jelena Iljina
http://sirius-ru.net/
Leidinio redaktorius Tatjana Martynenko