Trumpas Rožinis
(pagal knygą “Agni Joga. Bendruomenė”)
AUM TAT SAT. AUM
Išsklaidome prietarus, neišmanymą ir baimę. Kalame narsą, valią ir Žinias.
Bet kuris siekis šviestis yra sveikintinas. Kiekvienas neišmanymo prietaras demaskuojamas.
Darbo žmogau, ar dega tavo sąmonėje bendradarbiavimo ir bendruomenės pagrindai?
Jei ši liepsna apšvietė tavo protą, įsisavink Mūsų Mokymo kalnų požymius.
Darbo žmogau, nepavark spręsdamas kai kurių išsireiškimų galvosūkius. Kiekviena eilutė – aukščiausias paprastumo laipsnis.
Sveiki darbo žmonės ir ieškotojai!
AUM TAT SAT. AUM
1.Tautos išsimokslinimą reikia pradėti nuo kiek įmanoma ankstesnio pradinio vaikų mokymo. Kuo anksčiau, tuo geriau. Patikėkite, smegenų pervargimas būna tik dėl nerangumo. (102)[1]
2. Kiekviena motina, prieidama prie kūdikio lopšio, pasakys pirmąją išsilavinimo formulę – tu viską gali. Nereikalingi draudimai; netgi tai, kas kenksminga, nedrausti, tačiau geriau atitraukti dėmesį į tai, kas naudingiau ir patraukliau. (102)
3. Geriausias bus tas auklėjimas, kuris sugebės išaukštinti gėrovės patrauklumą. Tuo pačiu nereikia žaloti nuostabių Įvaizdžių, lyg tai vardan vaikiškojo nesupratingumo, – nežeminkite vaikų. Tvirtai prisiminkite, kad tikrasis mokslas visada patrauklus, trumpas, tikslus ir nuostabus. (102)
4.Reikia, kad šeimose būtų nors auklėjimo supratimo užuomazga. Po septynerių metų jau daug kas prarasta. Įprastai po trijų metų organizmas pilnas supratimų. Vedžiotojo ranka jau žengiant pirmą žingsnį turi atkreipti dėmesį ir nurodyti į tolimuosius pasaulius. Jauna akis turi pajusti bekraščius tolius, neribotumą. Būtent akis turi priprasti prileisti neribotumą. (102)
5.Taip pat būtina, kad žodis išreikštų tikslią mintį. Išvejama melas, grubumas ir pajuoka. Netgi užuomazgoje išdavystė neleidžiama. Darbas “kaip dideli” skatinamas. (102)
6.Tik iki trijų metų sąmonė lengvai patalpins bendruomenę. Kaip klaidinga yra manyti, kad vaikui reikia duoti jo daiktus, nes vaikas lengvai supras, kaip daiktai gali būti bendri.(102)
7.Sąmonė – “viską galiu”, nėra gyrimasis, o tik aparato suvokimas. Pats niekingiausias gali rasti laidą į Neribotumą, nes kiekvienas darbas savo kokybe atveria užraktus. (102)
8.Nuo pačių pirmųjų pamokų besimokantys lai pasidžiaugia gyvenimo stebuklais. Taipogi lai jie supranta, kaip elgtis su skrydžiais ir aiškiagirdyste. Taip aiškiagirdystė bus natūrali sąlyga. (114)
9.Taip pat ir Subtilusis Pasaulis bus studijuojamas kartu su subtiliomis energijomis. Nebus dalomumo į fizinį ir metafizinį, nes viskas egzistuoja – reiškia, viskas juntama ir pažįstama. Pagaliau, sugrius prietarai. (114)
10.Saugokite vaikus nuo visko melagingo: saugokite nuo kvailos muzikos; saugokite nuo blevyzgojimo; saugokite nuo melagingų varžybų; saugokite nuo savasties įtvirtinimo, juo labiau, kad reikia skiepyti meilę nesiliaunamam žinojimui. Proto ir širdies neturi užkimšti raumenys. Kokia širdis pamils kumščių smūgius? (116)
AUM TAT SAT. AUM
[1] Apvaliuose skliausteliuose po pastraipos nurodytas punkto numeris iš knygos „Agni Joga. Bendruomenė“.