Organizacijos sukūrimo tikslas yra pasaulinio dvasinio potencialo ir geriausių žmonijos pasiekimų meno, kultūros, mokslo, technikos srityse panaudojimas Rusijos visuomenės dorovės pagrindų atgimimui, harmoningai išsivysčiusių žmonių auklėjimui, vaikų ir suaugusiųjų švietimui dvasinių idealų pagrindu.[1]
Šiame leidinyje pradedame pokalbį apie muziką.
Ar taip mums nekenksminga, kai muzika priverstinai įsiveržia į mūsų gyvenimą iš televizorių ekranų, radijo imtuvų, viešose vietose: parduotuvėse, autobusuose, traukiniuose?
Kai kurios muzikos rūšys daro mūsų organizmui įtaką, kurią galima palyginti su narkotikų, alkoholio, nikotino vartojimu. Bet jei cigarečių, stikliuko, narkotikų, laisvo sekso galima atsisakyti savo laisva valia, tai muzika mums priverstinai peršama viešose vietose ir netgi namo kaimynų.
Muzikos kultūros pakėlimas įmanomas tik laidžiant spręsti šį klausimą plačiai visuomenės auditorijai. Sprendimą apie kai kurių muzikos rūšių draudimą įmanoma priimti tik įstatymų lygyje. Ir čia atsiveria plati veiklos sritis žmonėms, neabejingiems savo vaikų ateičiai ir tai krypčiai, kuria vystysis visuomenė.
TVO „Sirius“ Prezidentė
T. N. Mikušina
Garsas, ritmas, muzika ir jų poveikis žmogui[2]
Muzika – tai energijos tėkmė. Ji valdo mūsų emocijas, protą, nuotaiką. Muzika – tai jėga, kurią galima panaudoti kaip gėriui, taip ir blogiui. Ji yra faktorius, kuris užduoda civilizacijos vystymosi kryptį. Muzika, kuri iškreipia garso harmoniją ir pačio gyvenimo ritmą, – roko muzika, džiazas, vudu ritmai, bliuzas, – lėtai, bet negrįžtamai ardo žmogų – jo psichiką, dorovingumą, sielą, protą, jausmus, kūną…
Pasaulis pripildytas garsų.
Mes gyvename pasaulyje, pripildytame garsų, girdimų garsų ir negirdimų, tylių ir garsių, neįprastų ir pažįstamų, muzikinių ir triukšmingų, chaotiškų ir sureguliuotų, raminančių garsų ir erzinančių, gydančių ir ardančių sveikatą.
Nuo seno žmonės naudojo garsą informacijos apie aplinkinį pasaulį gavimui, tarpusavio bendravimui.
Dar būdamas motinos įsčiose, žmogus girdi jos širdies plakimą, girdi jos balsą ir muziką, pats skleidžia prislopintus garsus.
Garsas atsiranda dėl dalelių ir objektų svyruojamojo judėjimo: smulkiausių, tokių kaip atomai ir elektronai, ir gigantiškų, tokių kaip planetos.
Jis savimi išreiškia universalią galingą nematomą jėgą, sugebančią sukelti kaip palankius(džiaugsmas, įkvėpimas, išgijimas, atsipalaidavimas, susitaikymas…), taip ir griaunančius(susierzinimas, dezorientacija, engimas, niokojimas, susirgimas ir netgi žūtis) pakitimus.
Muzikiniai garsai
Muzikiniai garsai tarp kitų garsų išsiskiria tuo, kad jų dažniai susiję tarpusavyje atitinkamomis proporcijomis(harmonikais). Tas pačias proporcijas galima stebėti visoje gamtos reiškinių įvairovėje nuo ląstelės ir augalų vystymosi, iki planetų judėjimo apie Saulę ir rankų darbu sukurtame pasaulyje – architektūroje, mene, matematikoje.
Muzikiniai garsai, sudarantys muzikinį kūrinį, paklūsta tam tikram ritmui.
Žinomi ritmai 4/4, 2/4, 3/4, 6/8 … tiesiogiai atitinka žmogaus gyvybinių procesų ritmams.
Kodėl muzika daro didelį poveikį žmogui?
Žmogų galima palyginti su labai sudėtingu unikaliu ir subtiliai sureguliuotu muzikiniu instrumentu. Kiekvienas atomas, molekulė, ląstelė, medžiaga ir kūno organas visąlaik skleidžia fizinio, emocinio, psichinio ir dvasinio gyvenimo dažnius.
Muzikinių garsų atitikimas struktūrinei žmogaus medžiagų ir organų sandarai, o muzikinio ritmo – jo gyvenimo veiklos procesų ritmams priveda prie to, kad muzika pagal akustinio rezonanso principą daro labai gilų ir įvairiapusį poveikį praktiškai visoms žmogaus kūno funkcijoms(kraujo apytakai, virškinimui, kvėpavimui, vidinei sekrecijai, nervų sistemos ir smegenų darbui…). o taipogi emocijoms, norams, jausmams.
Kai muzikinės bangos prasiskverbia į žmogaus kūną, jo ląstelėse atsiranda simpatiniai svyravimai. Didelis vandens kiekis medžiagose padeda perduoti garsą. Bendrą mechaninį efektą šiuo metu galima sulyginti su giliu masažu atomų ir molekulių lygyje.
Galima pastebėti, kad muzika žmogaus organizmui daro kaip tiesioginę įtaką(garso ir ritmo poveikis ląstelėms, organams, funkciniams procesams), taip ir poveikį emocijoms, kurios savo ruožtu daro įtaką daugeliui fiziologinių procesų.
Dorovinis pradas muzikoje
Muzika yra universali žmogiškoji kalba. Ji gali apeiti loginius ir analitinius sąmonės filtrus ir nustatyti tiesioginį kontaktą su prasiskverbiančiais jausmais iš sielos gelmių, atminties ir vaizduotės. Todėl gyvenimo gerbimas ir moralinės atsakomybės jausmas – būtinos prielaidos muzikos kūrybai, atlikimui ir panaudojimui.
Senovės Graikijoje ir Romoje muzika, nešanti savyje sveiką pagrindą, skrupulingai buvo atrenkama, kad saugotų sveikatą, tyrumą tvirtą charakterį. Pitagoras, Platonas, Aristotelis muziką laikė nepakeičiama sielos sveikatai, moralei ir kultūros klestėjimui.
Kokia muzika daro mus geresniais?
Muzika, kurioje garsai, ritmas ir muzikinis piešinys paklūsta harmonijos įstatymams, suteikia teigiamą poveikį sveikatai ir žmogaus vystymuisi: harmonizuoja jausmų pasaulį, išgydo kūną, pripildo jį energija, jėga; duoda maistą sielai – dvasinius įspūdžius; veikia intelektą ir smegenis, gerindama atmintį ir greitindama mokymosi procesą; prailgina gyvenimą.
Tokios muzikos pavyzdys yra klasikinė muzika.
Didieji kompozitoriai visada jausdavo ryšį tarp muzikos ir moralinės, fizinės ir dvasinės žmogaus sveikatos. Gendelis ne kartą sakė, kad jis nenori linksminti klausytojų savo muzika, jis nori “juos padaryti geresniais“.
Kitas muzikos, turinčios galingą harmonizuojantį poveikį ir didelę išgydančiąją jėgą pavyzdys, – senovinės mantros, giesmių giedojimai, badžanai. Jie yra stebuklingai veikiantis palikimas mums ir ateinančioms kartoms.
Muzika, daranti teigiamą poveikį žmogaus sielai(jos vystymuisi, taikai, harmonijai, išsilaisvinimui), yra tikroji liaudies muzika.
Iškreiptų garsų ir ritmų poveikis žmogui
Garsas ir ritmas – pagrindinės sąvokos ir pasaulėdaros pagrindas.
Gyvybės sistemų tvarkai ir vystymuisi atitinka tikslios matematinės ritmų formulės.
Klasikiniai ritmai 4/4, 2/4, 3/4, 6/8 …atitinka šias formules. Muzikos stiliai, kurie naudoja šiuos ritmus, daro teigiamą poveikį gyvybiškiems procesams, tvarkos atstatymui, vystymuisi.
Muzikos kūriniai, kurie iškreipia garsą, neišsaugo šių ritmų(iškreipta muzika), palaipsniui ardo subtilaus ir sudėtingo „instrumento darną“, kuriuo yra žmogus, priartindama jį prie dvasinės(degradacijos) ir fizinės mirties.
Pirminis tokios muzikos poveikis priimamas kaip prievarta ir iškraipymas. Tačiau pagal tai, kaip jai darant poveikį ardoma ši subtili žmogiškojo organizmo „darna“ GYVENIMUI ir VYSTYMUISI, žmogus praranda sugebėjimą atskirti gerą nuo blogo ir nustoja jai priešintis, įgydamas blogą įprotį.
Malonumas, kurį jis gauna klausydamas šios muzikos, ne pakelia žmogiškąją sąmonę, bet įtraukia į bedugnę gyvuliškų jausmų ir aistrų, agresijos, pykčio, nihilizmo, narkotikų, alkoholio, nikotino, cukraus; neatsakingų seksualinių santykių; negimusių vaikų žudymo.
Roko muzikos poveikio žmogui rezultatas yra visiškas fizinis ir dvasinis nusiaubimas. Roko žvaigždės gali gyventi tik dėka energijos, kurią jiems atiduoda jų aukos-gerbėjai, laimindami, klausydami, plodami, atiduodami savo dėmesį.
Muzikos poveikis čakroms
Visa kūrinija pagrįsta matematine ritmo formule.
Muzika lydi energijos tėkmę visur visatoje, netgi smulkiausioje gyvybės ląstelėje. Tai iš tikrųjų begarsis garsas, kurį mes girdime tik tada, kai nusiteikę į jo dažnį. Jis valdo mūsų žemutinius kūnus, emocijas, protą, nuotaiką. Priklausomai nuo masto, jis gali nuraminti, įkvėpti, pakylėti, harmonizuoti ar sužadinti.
Knygoje „Paslaptinga muzikos jėga“ Deividas Teimas tvirtina, kad žmogiškajame kūne nėra nei vienos funkcijos, kuriai muzika nedarytų įtakos: Tyrimai parodė, kad muzika daro poveikį virškinimui, vidinei sekrecijai, kraujo apytakai, maitinimuisi ir kvėpavimui… Muzika daro poveikį kūnui dvejais skirtingais keliais: tiesioginis poveikis, t.y. garso įtaka ląstelėms ir organams, ir netiesioginis – per poveikis emocijoms, kurios savo ruožtu, daro įtaką daugeliui žmogaus organizmo procesų“.
Muzika – tai jėga, kurią galima panaudoti kaip gėriui, taip ir blogiui, ir kuri yra faktorius, užduodantis kryptį civilizacijos vystymuisi. Aristotelis pasakė: „Visada reikia saugotis naujo tipo muzikos įterpimo kaip galimo pavojaus visai valstybei, nes muzikos stiliaus kaita visada atsiliepia svarbiausiems politinės santvarkos aspektams“.
Muzikos ir ritmo iškraipymai iš pat pradžių buvo išreikšti vudu ritmuose.
Vudu ritmai naudojami burtuose, kerėjimuose ir juodojoje magijoje, jie sukelia baimę ir nerimą, prietaringumą ir neapykantą, mirtį dėl nepaaiškinamų priežasčių. Ši muzika, įdiegta į Afrikos kultūrą, privedė prie Afrikos sūnų ir dukterų pavergimo juodiesiems magams.
Džiazas – tai vudu ritmų atmaina. Pradedant nuo 1835 metų, negrai rinkdavosi Kongo aikštėje Naujajame Orleane, šokdavo, dainuodavo ir atlikdavo vudu ritualus. Galų gale šie susirinkimai buvo išvaikyti valdžios, bet 1885 metais Čarlzas Baddi Boltonas pradėjo naujai groti šią muziką. Praėjus 10 metų po to, kai jis sukūrė naują muzikos kryptį, jam išsivystė sunki psichinė liga, jį paguldė į ligoninę, kur jis po 20 metų mirė. Tai buvo ardančiojo džiazo poveikio sielos šventovei pasekmė.
Džiazas tapo viešnamių muzika, ko pasekoje buvo leistas šokių aikštelėse ir baruose. Kurį laiką pasipriešinimas džiazui buvo didelis, bet toks elgesys palaipsniui minkštėjo ir džiazas tapo bendrai priimto gyvenimo būdo dalimi.
Džiazas yra karūnos čakros iškraipymas, atimantis Tėvo išmintį. Džiazas turi
plėštinį piešinį, kuris sukelia žemyneigį energijos judėjimą nuo karūnos į žemąsias čakras. Hipnozės poveikis – pagrindinė džiazo užduotis. Jis tampa kultine, ritualine muzika ir daro poveikį ir protui, ir emocijoms. Žmogus praranda ryšį su realybe, nes tiesiog praranda Dieviškąjį Protą. Per pirmą kontaktą su šia muzika siela priima ją kaip prievartą ir iškraipymą. Tačiau pagal tai, kaip ji tampa mūsų kultūros dalimi, mes prie jos priprantame, taipogi, kaip šitai vyksta su kitais kenksmingais įpročiais, ar tai būtų įprotis alkoholiui, nikotinui, narkotikams arba cukrui.
Pereikime prie širdies čakros. Šiuolaikinį garsą, ritmą ir širdies tempą galima surasti valse. Matas ¾ yra ritmas, kuriame plaka Dievo širdis. Valso veiksme yra Tai Či lygsvara, energijos tėkmės kilimas keturiuose žemuosiuose kūnuose. Jis sukuria kylančią šviesos spiralę.
Džiazas palaipsniui pradėjo iškreipti valso ritmą. Atsirado tango, fokstrotas ir kitos šokio formos, kurios yra pirminio 3/4 mato iškraipymai.
Jeigu muzikos klausytume gana ilgai, mūsų ląstelės ir kūniškosios šventovės prie jos pripranta ir mes pradedame jos klausytis labiau už bet kokią kitą muziką.
Sielos pasturgalio čakra. Sielos išlaisvinimą galima pajusti liaudies muzikoje, sielos pašaukimas jaučiamas “ Greensleeves ”melodijoje. Šios muzikos paskirtis – kviesti sielas sugrįžti prie savo tikrosios kultūros, šaukti sielas namo, į natūralius jausmus, dieviškojo plano įvykdymui. Šios čakros energijų iškraipymas šiandien vyksta “ soul ” muzikoje.
Saulės rezginys – Dievo pajautimo, nusilenkimo Dievui vieta, Dievo noras būti Dievu, purpuriškai geltona sfera. Badžanai, religinės Rytų giesmės, visas čakras pripildo didingųjų šviesos sferų energijomis. Badžanai – tai maldos daugelio Dievybių pasireiškimams, sukeliantys jų energijas veiksmui.
Saulės rezginio čakros iškraipymas vyksta per bliuzą. Bliuze girdimas nelaimės signalas. Tokia vaikų, išaugusių be tėviškos meilės, psichologija ir jie išeina į gatvę ir daro nusikaltimus tam, kad būtų pastebėti.
Trečiosios akies čakroje nepriekaištingas Dievo matymas išreikštas muzikoje fortepijonui ir fortepijono žaidimo įvaldymui. Grigo la minor fortepijonui su orkestru koncerte visos energijos pakylėtos. Tos čakros, kuri atsakinga už mokslą, tiesą ir mokymąsi, disciplina iškraipoma kompiuterine muzika.
Gerklės čakra fokusuoja lyderiavimo savybę ir maršo tempą. Juos iškreipia rokenrolas.. Susijaudinimas, kurį sukelia ši muzika, ganėtinai užkrečiantis ir patrauklus, energija tuoj pat per prievartą išsilaisvina iš čakrų, sukeldama seksualinės prigimties pojūtį. Energijos antplūdis čakrose visada pasikeičia visišku nuniokojimu, energijos praradimu, nesugebėjimu panaudoti centrus sielos vystymuisi.
Vos per dešimtmetį rokenrolas, maištavimas, seksualinė laisvė, protestas ir narkotikai tapo didelės jaunimo dalies gyvenimo būdu. O viskas prasidėjo nuo muzikos. Džerri Rubinas parašė savo knygoje: „Rokenrolas išreiškė revoliucijos pradžią. Matome, kad seksas, rokenrolas arba narkotikai – tai Amerikos ir kitų šalių užgrobimo planas. Kai jaunimas, muzika, seksas, narkotikai dera su sunkiais nusikaltimais, su tuo sunku susidoroti“.
Paveikslėlyje pavaizduotas griaunančio roko muzikos rezultatas. Taip atrodo žmogaus aura pasiklausius “Come Together”, kurį atlieka Bitlai.
Tai, ką mes čia matome pirmiausia, tai visiškas auros nebuvimas. Nėra šviesos apvalkalo apie sielą, čakras, keturis žemuosius kūnus.
Galime matyti taipogi čakrų griūties procesą ir šviesos išmetimą iš čakrų į astralinį planą. Ten, kur tamsos gaujos gali po to surinkti šią šviesą.
„Bitlai“ neša visišką atsakomybę už tai, kad įnešė į muziką narkotikus, burtus, seksą, kas privertė žmones tikėti, kad jie eina laisvės keliu.
„Bitlų“ ketveriukė įasmenina keturių Motinos čakros vainiklapių iškraipymą keturiuose žemuosiuose kūnuose. Jų muzika pakenkia širdžiai. Technikos, kurios jų muzikoje panaudojamos – tai hipnozės ir apžavų poveikio su bito ir ritmo pagalba, pagrindai.
Tokia muzika girdima viešose vietose. Mūsų maistas užkrečiamas mirties spiralėmis. Viskas, ką mes perkame, visi drabužiai, kuriuos nešiojame, prisigeria šių garsų.
Roko ryšys su satanizmu ir vudu visiškai akivaizdus. „Roling Stounz“ – visame pasaulyje žinoma roko grupė – įrašė albumą, kuris vadinasi „Sriuba iš ožio galvos“. Ožys – Mendeso simbolis, apversta penkiakampė žvaigždė – satanistinės kultūros simbolis. Dalis šio albumo, pagal bendrą nuomonę, užrašyta tiesioginio vudu ritualo metu. Kitas jų albumas „Šabaš, kruvinasis šabaš“ savimi išreiškia nepridengtą satanistines mišias.
Be roko muzikos Šėtono bažnyčia negautų palaikymo JAV. Muzika ir tik muzika įtraukė tūkstančius žmonių į absoliutų maištą prieš Dievą.
Roko žvaigždės yra mūsų jaunimo dievaičiai. Rokas tapo stabmeldiška religija, kurioje lenkiamasi žyniams su pakabinta gitara, sekama viskuo, ką jie teigia: vartodami narkotikus, užsiimdami seksu ir maištaudami.
Kur, į kokią muziką mes ateityje ateisime? Prieš mus iškyla rimtas išbandymas. Šis išbandymas kiekvienam iš mūsų – pakviesti sferų muziką ir išlaikyti vidinę harmoniją. Muzikos šaltiniai, atrasti didžių praeities amžių kompozitorių, lieka kaip ateities daugialypių muzikos formų šaltiniai.
Ką daryti, jei mūsų vaikai klausosi roko muzikos? Štai ką pataria psichologas d-r. M. Berrikas:
„Tai daro visi paaugliai: išsiskiria, kad taptų asmenybėmis, ištiesina sparnus, stengiasi surasti bendrą kalbą su bičiuliais ir išsiaiškina tėvų valdžios ribas.
Aptarinėkite visa šeima, ką jums reiškia jūsų mylima muzika ir dainos. Klauskite savo vaikų, ką jie galvoja apie galimą nihilistinių dainų tekstų ir draskančių ritmų poveikį mintims, jausmams ir dvasingumui. Klausykitės jų su pagarba ir atvira širdimi. Jų muzikinis pasirinkimas atveria duris į jų vidinį pasaulį. Skatinkite juos pasakoti apie savo jausmus. Tačiau jei jūs norite, kad jūsų namuose skambėtų roko muzika, tai jūsų kaip tėvų teisė“.
* * *
Literatūra:
1. Elizabeth Kler Prophet. Garsas, ritmas ir muzika ir jų poveikis mūaų sielai ir energijos tėkmė čakrose. Lekcija. Summit Lighthouse, 1977.
2. Elizabeth Kler Prophet. Jūsų vaiko sielos auklėjimas. Dvasinis būsimų tėvų vadovas.. М.: Longfello, 2001.
3. Elizabeth Kler Prophet. Ritmo mokslas šventų gyvybės energijų įvaldymui. Lekcija. Summit Lighthouse. 1977 m.
4. Deividas Teimas. Paslaptinga muzikos jėga.
5. Olivija Djucherst-Meddok: Gydomasis garsas, М.: Кronpressс, 1998.
Jeigu šiame „Siriaus“ leidinyje iškelta tema jums artima,
ir norite pasidalinti medžiaga, kurią turite šia tema, asmenine patirtimi ir nuomone,
galite kreiptis su laišku į visuomeninę organizaciją : “Sirius“
e-mail’u: mtv757@yandex.ru
arba paskambinti telefonu:
(3812) 590-196,
8-950-796-8290
Leidinio redaktorius Tatjana Martynenko mtv757@yandex.ru
Taika jums, Šviesa ir Meilė!