„Žemėje vyksta daug stebuklų,
bet jei netikite šiais stebuklais,
tada šie stebuklai jums neegzistuoja“.
Išminties knyga
– Ar tikite stebuklais?
– Kokiais?
– Bet kuriais.
– Tikiu!
Tolesniame pokalbyje darome išvadą, kad stebuklai yra dviejų rūšių. Vienas stebuklas yra staigus, kuris sukelia malonumą ir susižavėjimą dėl kontakto su nežinomybe. O antrasis – nepastebimas, kai staiga suvoki, kad jis jau įvyko (išsipildė noras; susitikimas su dvasiniu Mokytoju, nuostabiu žmogumi, unikalia knyga) – ir kardinaliai pakeitė tavo gyvenimą.
Kažkas pasakys Florentiečio, K. Antarovos romano „Du gyvenimai“ herojaus žodžiais, kad „stebuklų nebūna, yra vienoks ar kitoks žinojimo laipsnis“. Ir jis bus teisus. Tačiau šis teiginys nekeičia mūsų entuziastingo požiūrio į stebuklą.
Susitikimas su stebuklu pakylėja mus į aukštą džiaugsmo atmosferą dėl prisilietimo su Dieviškuoju pasauliu, akimirksniu įkvepia įsitikinimą, kad VISKAS įmanoma!
Stebuklas yra Dieviškosios tikrovės pasireiškimas mūsų pragmatiškame ir įprastame žemiškame pasaulyje! Štai kodėl mūsų siela taip ištroškusi, todėl prašo stebuklo! Ir… jį gauna.
Motinos Marijos Gailestingumo Malonės Valanda
Didžiausias stebuklas Žemėje – Motinos Marijos Gailestingumo Malonės Valanda – vyksta kiekvienais metais gruodžio 8 d., nuo 12:00 iki 13:00 vietos laiku.
Šią dieną ir valandą Motina Marija suteikia galimybę visiems Žemės žmonėms, nepaisant religijos, bet ko Jos prašyti. Dievo Motina žada: viskas, ko mes Jos prašysime Gailestingumo Valandą, net ir neįmanoma, bus mums duota, jei tai atitiks Dievo valią.
Pirmą kartą šis nuostabus įvykis įvyko 1947 m., viename iš Šiaurės Italijos miestų.
Gailestingumo seseriai Pierinai Gilli, tarnavusiai vietinėje ligoninėje, kelis kartus pasirodė Dievo Motina. Motina Marija gruodžio 8 d., vidurdienį, pakvietė moterį ir per ją kitus žmones į bažnyčią, sakydama, kad tai bus Gailestingumo Malonės valanda, per kurią „gali būti suteikta daug dvasinių malonių“, jei siela bus paruošta maldomis ir atgaila.
Savo pasirodymo metu Dievo Motina pasakė:
„Linkiu, kad kiekvienais metais gruodžio 8 d. vidurdienį švęstumėte Gailestingumo Malonės valandą. Daug dvasinių malonių ir fizinių palaiminimų bus suteikta tiems, kurie valandą meldžiasi.
Pasak tų įvykių liudininkų, daug sergančių žmonių buvo išgydyti ir įvyko daug stebuklų, įgyvendinant Motinos Marijos pažadą.
2007 m. gruodžio 8 d. Tatjana Nikolajevna Mikušina priėmė Laišką „Aš atėjau šiandien priminti jums, kad esu visada šalia jūsų kaip mylinti ir rūpestinga motina“. Iš laiško galima suprasti, kad Motina Marija pratęsė Gailestingumo Malonės valandos dispensaciją.
Visa išsami informacija apie tai, kaip pasiruošti ir kaip vykdyti šią dispensaciją, skelbiama specialiame puslapyje „Motinos Marijos Gailestingumo Malonės valandai“: https://www.sirijus.com/2020-11-30-gruodzio-8-motinos-marijos-gailestingumo-valanda/
Motinos Marijos Apsireiškimai
Bene daugiausiai Dieviškojo pasaulio apraiškų Žemėje siejama su Motinos Marijos stebuklais. Plačiai žinomi jos pasirodymai Serafimui Saroviečiui ir Sergijui Radonežiečiui, palaimintajam kunigaikščiui Andrejui Bogoliubskiui, dominikonų ordino įkūrėjui, pamokslininkui Dominykui, katalikų šventajai Bernadetai Luvre ir daugeliui kitų.
Švenčiausioji Dievo Gimdytoja apreiškė savo veidą visame pasaulyje – Italijoje ir Ispanijoje, Portugalijoje ir Egipte, Rusijoje ir Prancūzijoje, Afganistane ir Gruzijoje, Meksikoje ir Japonijoje… Ir ne tik senovėje. Praėjusiame ir dabartiniame amžiuje gausu tokių įrodymų. Susipažinkime su kai kuriais iš jų.
1916-1917 m.m., Fatimos kaimas, Portugalija
Trys maži portugalų piemenėliai – Liucija, Franciško ir Žasinta – išgarsėjo visame pasaulyje po to, kai jiems keletą kartų pasirodė „neįprasto spindesio apsupta dama“, kuri buvo Motina Marija. Vaikai pasakojo, kad ponia perduoda jiems pranešimus apie atgailą ir maldas. Taip pat Mergelė Marija išpranašavo Antrąjį pasaulinį karą, baisesnį už jau vykstantį Europoje, jei žmonės nesiliaus įžeidinėti Viešpaties žodžiais ir veiksmais.
Ir netrukus tūkstančiai piligrimų patraukė į Fatimą susitikti su Dievo Motina.
Motinos Marijos paskirtą dieną tūkstantinė minia stebėjo nuostabų reiškinį. Po lietaus staiga nušvito dangus, žmonės išvydo virš galvų spindintį sidabrinį diską, kuris ėmė „šokti“, sparčiai judėdamas dangumi. Beveik 13 metų Katalikų bažnyčia tyrinėjo šį reiškinį ir galiausiai pripažino jį tikru.
Kai kurios Mergelės Marijos pranašystės, kurias ji papasakojo Liucijai, vėliau tapusiai vienuole karmelite, buvo susijusios su Rusija, kuri tam, kad ateitų taika, „turi atsiversti į Dievą“. Už tai popiežius kartu su kitais vyskupais turėjo pašventinti Rusiją Nekaltajai Motinos Marijos Širdžiai. Tačiau Vatikanas neskubėjo surengti tokio susirinkimo pašventinimo.
1981 metais buvo pasikėsinta į popiežiaus Jono Pauliaus II gyvybę. Katalikų bažnyčios galvą nuo mirties išgelbėjo tai, kad jis kreipėsi į merginą, laikančią Fatimos Dievo Motinos atvaizdą. Popiežiaus išgelbėjimas buvo stebuklas, įtikinęs jį įvykdyti pagrindinę Dievo Motinos pasirodymo Fatimoje prasmę – Rusijos atsivertimą. Ir galiausiai, 1984 m., įvyko šis svarbiausias įvykis.
1961-1965, San Sebastiano de Garabandal kaimas, Ispanija
Kaip ir Fatimoje, Garabandalyje vaikai matė Mergelės Marijos apsireiškimą. Keturios moksleivės – Končita, Marija Kruz, Jačinta ir Mari Loli – prisipažino ne kartą matę arkangelą Mykolą, o paskui ir pačią Dievo Motiną. 1965-ųjų vasarą angelas per merginas perdavė, kad ir kiti vietos gyventojai gali susitikti su Motina Marija. Šia proga jo nurodytoje vietoje ir laiku rinkosi aplinkinių kaimų gyventojai. O Švenčiausioji Mergelė pasirodė balta suknele, žydra mantija ir žvaigždžių vainiku.
Tačiau Dievo Motiną matė tik mergaitės, bet visi pastebėjo, kaip tą akimirką pasikeitė keturios moksleivės. Jie tvirtino, kad arkangelas Mykolas suteikė jiems Šventąją Komuniją, o atitinkami vaikų lūpų ir liežuvio judesiai buvo aiškiai matomi aplinkiniams. Yra beveik 80 dokumentinių kadrų, kuriuose Šventosios Dovanos staiga pasirodė Končitos liežuvyje. Tuo metu Dievo Motina išpildė merginos prašymą padaryti juos matomus žmonėms. Šį stebuklą filmavęs Barselonos verslininkas filmo kopiją padovanojo vietos vyskupui. Katalikų bažnyčia vis dar nepripažino Garabandalio fenomeno tikruoju, nors leido kunigams ir visiems surengti piligriminę kelionę į šią vietą.
Tikintieji net nelaukia oficialios rezoliucijos – jiems pakanka daugybės stebuklingų išgijimo liudijimų ir įvairių malonių. Juos gavo tie, kurių kryžiai ir kiti daiktai buvo pašventinti Mergelės bučiniu per paskutinį jos pasirodymą Garabandalyje 1965 metų lapkričio 13 dieną.
1968-1971, Zeitunas – Kairo priemiestis, Egiptas
Vieni garsiausių Dievo Motinos apsireiškimų trejus metus vyko musulmonų šalyje. Tačiau šias vietas krikščionys laikė šventomis nuo seno. Pasak legendos, Egipto sostinės Zeitun priemiestyje Marija, Juozapas ir kūdikis Jėzus, bėgdami nuo žiauraus karaliaus Erodo, po ilgos kelionės ilsėjosi po figmedžiu. Šio įvykio garbei Koptų stačiatikių bažnyčia XX amžiaus pirmoje pusėje įkūrė Švenčiausiosios Mergelės bažnyčią. Būtent virš jo kupolo 1968 m. balandžio mėn. naktį pradėjo matytis šviečiantis vaizdas. Milijonai tapo stebuklo liudininkais – stačiatikiai, katalikai, žydai ir musulmonai.
Ilgą laiką Aleksandrijos patriarchas Kirilas VI abejojo tarp žmonių aptariamų įvykių tikrumu. Tačiau Dievo Motina, anot tikinčiųjų, sugebėjo pati jį įtikinti, pasirodžiusi kunigui asmeniškai. Dėl to ir Koptų Stačiatikių bažnyčios patriarchatas, ir Koptų katalikų patriarchas Steponas I, ir net Egipto vyriausybė pasisakė ir pripažino Zeituno stebuklus.
Daugelis piligrimų čia buvo gydomi, pavyzdžiui, nuo fizinių sužalojimų, aklumo ir net vėžio, kuriuos oficialiai užfiksavo gydytojai, ir nenuostabu, kad tuo laikotarpiu tūkstančiai musulmonų atsivertė į krikščionybę.
Įdomus atvejis yra su didžiausio Egipto laikraščio „Vagih Rizk“ fotoreporteriu, kuris netikėtai nufotografavo Švenčiausiąją Mergelę savo kairiąja ranka, kuri po nelaimingo atsitikimo daugiau nei metus buvo nejudėjusi. Dešimtys jo aukštos kokybės nuotraukų, kuriose užfiksuota Mergelė su kūdikėliu Jėzumi ant rankų, priešais kryžių ir su angelu, buvo kruopščiai ištirtos ir pripažintos tikromis.
Atkreipkite dėmesį, kad Dievo Motina apsireiškė Egipte ir vėliau. 1986 m. jos atvaizdas buvo matomas Terra Gulakia miestelyje Kairo šiaurėje, 2000 m. – per Viešpaties Atsimainymo šventę Asijute, o 2002 m. – Omranijoje (Gizos rajonas). Čia tūkstančiai paprastų piliečių ir dešimtys viešąją tvarką saugančių policininkų tapo kito stebuklo liudininkais.
1973, Akitos miestas, Japonija
Mergelė Marija pasirodė Japonijoje mažame Akitos miestelyje – ją pamatė kurčioji vienuolė Agnessa Sasagava Katsuko.
1973 metų birželį Agnessa melsdamasi pamatė Mergelę Mariją. Šviečiantys paslaptingi spinduliai išlindo iš Monstrancijos. Šiuos spindulius Agnessa matė keletą dienų, o vėliau ant kairiojo delno susidarė kryžiaus formos stigma. Skausmas buvo nepakeliamas, tačiau vienuolė stovėjo tvirtai, ją guodžiančioms seserims atsakydama, kad Švenčiausiosios Mergelės Marijos rankos žaizda daug gilesnė. Nustebusios seserys įėjo į koplyčią ir tokią pat žaizdą rado ant Mergelės Marijos statulos…
Tačiau stebuklai Akitoje tuo nesibaigė. Netrukus Agnessa, besimelsdama Mergelės atvaizdui, išgirdo pirmąją žinią. Mergelė Marija vienuolei pasakė, kad netrukus ji pasveiks, ir pakvietė visas seseris melstis, kad žmonės išpirktų jų nuodėmes bei sustabdytų Dangiškojo Tėvo rūstybę.
Dievo Motina Agnesei apsireiškė dar keletą kartų, kviesdama kantrybės ir ištvermės. Ji numatė vienuolei ne tik savo būsimą likimą, kuriame bus persekiojimas ir pajuokos, bet ir Japonijos žmonių likimą, ypač mirtiną cunamį, įvykusį 2011 m. kovą.
Praėjus dešimčiai metų po Mergelės Marijos pasirodymo, Agnesei grįžo klausa.
Po žeminančių stebuklingo reiškinio liudininkių seserų patikrinimų Romos katalikų bažnyčia vis dėlto pripažino šį faktą tikru, nors iki tyrimo pradžios daugiau nei 500 žmonių, tarp jų ir krikščionių, ir budistų, matė, kaip Mergelės statula Akitos vienuolyne tryško krauju ir ašaromis.
1981-2013, Medžiugorjės gyvenvietė, Bosnija ir Hercegovina
Tai dar vienas Dievo Motinos reiškinys, kurio dar nepripažino bažnyčia. Mergelė Marija pradėjo pasirodyti šešiems vaikams nuo 10 iki 16 metų, per juos pažadėjo pasauliui perteikti 10 paslapčių.
Paaugliams teko ištverti daugybę išbandymų – jie nuolat buvo vežami į policiją, buvo atliekami išsamiausi moksliniai ir medicininiai tyrimai. Gydytojai nerado pagrindo abejoti vaikų psichine sveikata, tačiau socialistinės Jugoslavijos valdžia padarė viską, kad išsklaidytų tarp vietos gyventojų susiformavusį Motinos Marijos kultą. Tačiau žmonės negalėjo netikėti stebuklais, kurie įvyksta prieš akis: pasikeitė saulės dydis, danguje pasirodė žodis „taika“, iš žemės išsiveržė ugnies stulpas, o maldininkai pasveiko nuo ligų. Šimtai bosnių išstojo iš komunistų partijos ir per šį laikotarpį tapo tikinčiaisiais.
Reaguojant į represines priemones, ypač į draudimą pasirodyti šiose vietose, Dievo Motina pradėta matyti kitose vietose, pavyzdžiui, parapijos klebono namuose, bažnyčios reikmenų saugyklose, vietinės bažnyčios choruose.
Įdomu tai, kad ši bažnyčia atlaikė Jugoslavijos karo bombardavimą, o apylinkes smarkiai apgadino oro antskrydžiai. Iki šiol į Medžiugorję per metus suplūsta iki milijono piligrimų iš visos Europos, tikėdamiesi susitikti su Mergele Marija. Ir ji vis dar periodiškai bendrauja su suaugusiais Ivanka, Mirjana ir jų vaikystės draugais.
Motinos Marijos pranešimuose, kuriuos ji perdavė per Medžjugorjės vaikus, buvo labai nuostabių minčių:
“Ramybė, taika, taika ir tik taika! .. Taika turėtų būti nustatyta ne tik tarp Dievo ir žmonių, bet ir tarp žmonių.” „Atėjau čia kaip Taikos karalienė, kad pasakyčiau žmonėms, kad taika reikalinga žmonių išgelbėjimui“ (83.06.16).
„Atėjau pasakyti pasauliui: Dievas yra tiesa. Jis egzistuoja. Jame yra tikroji laimė ir gyvenimo pilnatvė“(16.06.83). „Pasauliui reikia išgydyti tikėjimą Dievu Kūrėju“ (25.03.97).
„Vienintelis žodis, kurį noriu jums pasakyti, yra viso pasaulio atsivertimas. Aš jums tai sakau, kad kartotumėte tai visiems. Prašau tik atsivertimo… Viskas ateis su atsivertimu“(83.04.26).
„Jūs patys susiskaldėte žemėje. Musulmonai ir stačiatikiai, kaip ir katalikai, yra lygūs prieš Mano Sūnų ir prieš mane. „Jūs visi esate Mano vaikai. Žinoma, visos religijos nėra lygios, bet visi žmonės lygūs prieš Dievą. Kad būtum išgelbėtas, neužtenka vien priklausyti Katalikų bažnyčiai; privalai laikytis Dievo įsakymų ir savo sąžinės“. „Išgelbėjimas suteikiamas visiems be išimties. Pasmerkiami tik tie, kurie sąmoningai atmeta Dievą. (cit. iš Asociacijos „Etoile Notre Dame“ mėnesinio leidimo, Nr. 21).
1995 metai. Budionovskas, Rusija
Mažas miestelis Stavropolio krašte 1995 metais išgarsėjo visame pasaulyje, kai Šamilio Basajevo gauja paėmė įkaitus vietinėje ligoninėje. Tarp jų buvo vaikai, senukai, nėščios moterys – iš viso daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių. Tačiau koks gudrus buvo banditų planas, toks pat beviltiškas. Ne veltui Budionovskas prieš revoliuciją vadinosi Šventojo Kryžiaus vardu, o pati ligoninė buvo įsikūrusi seno vienuolyno vietoje. Ir tomis baisiomis dienomis įkaitams į pagalbą atėjo Dievo Motina. Daugelis žmonių matė jos atvaizdą mieste, įskaitant teroristus. Motina Marija, visa juoda ir gedulinga poza, stovėjo šalia kryžiaus iš debesų. Kai kurie pastebėjo keistus dangaus reiškinius ir naktį prieš, ir tą dieną, kai užpuolikai paliko miestą. Manoma, kad Basajevui būtent šie epizodai tapo raginimu palikti įkaitus ir Budionovską ramybėje, nes daugumą banditų demoralizavo tyriausios Mergelės veido išvaizda.
Visas šias dienas meldęsis Stavropolio metropolitas Gedeonas nedelsdamas nurodė vietos kunigui išpažinti tuos, kurie teigė matę Dievo Motiną. Įsitikinęs jų istorijų nuoširdumu, metropolitas įsakė iki keturiasdešimtosios 129 tragedijos aukų atminimo dienos nupiešti Dievo Motinos Šventojo Kryžiaus ikoną. Jis saugomas vietinėje Kazanės Dievo Motinos bažnyčioje ir primena stebuklą, padėjusį išgelbėti daugelį Budionovsko gyventojų.
Dalyvavimui Gailestingumo Malonės Valandoje būtinos sąlygos
1. Gailestingumo Malonės Valandos diena ir laikas – gruodžio 8 d. nuo 12.00 iki 13.00 val. Viena valanda vienybėje su Dievu.
2. Prieš „Gailestingumo Malonės valandą“ būtina pasirūpinti situacija fizinėje plotmėje. Gali būti, kad pasiruošti „Gailestingumo Malonės valandai“ ir pačiai „Gailestingumo Malonės valandai“ kam nors reikės atsiprašyti 2-3 valandoms iš darbo. Likus maždaug 15–30 minučių iki dispensacijos pradžios, turite įsitikinti, kad šią valandą niekas jūsų neblaškys: susitarkite su šeima, išjunkite visus telefonus, televizorius, radijo imtuvus.
Jūs neturėtumėte žiūrėti naujienų internete, tikrinti el. pašto, kalbėti „Skype“, lankytis socialiniuose tinkluose.
3. Be tinkamos aplinkos fizinėje plotmėje, būtina pasiruošti ir iš vidaus. Mokymų rekomendacijas vidiniam pasiruošimui pateikė T.N. Mikušina:
„Per Gailestingumo Malonės Valandą reikia būti labai harmoningoje būsenoje, pripildytoje Meilės ir vidinės ramybės. Todėl 15-20 minučių iki „Gailestingumo valandos“ skirkite susiderinimui su Dievu savyje. Norėdami tai padaryti, galite perskaityti mėgstamas maldas, pažvelgti į Motinos Marijos veidą klausantis ramios harmoningos muzikos, perskaityti ar išklausyti jos laiškų garso įrašą.
Prieš pačią Gailestingumo valandos pradžią kelias minutes sėdėkite tyloje užmerktomis akimis ir susitelkite į savo širdį. Įsivaizduokite, kad kvėpuojate širdimi. Kvėpuokite lėtai ir giliai“.
“Jūs turite įeiti į visiškos harmonijos ir vienybės su Dievu būseną.” (Numylėtinis Sūrja, 2005 m. gruodžio 13 d.)
4. Toliau jūs galite tą valandą praleisti tyliai bendraudami su Dievu, medituodami į tuos išbandymus, kuriuos praėjo Jėzus ir šlovindami Dievą, skaitydami mėgstamas maldas(liepimus, Rožinius). Taip pat galima giedoti giesmes, himnus (pavyzdžiui, giesmes Jėzui, Motinai Marijai ir t.t.).
Galite iš anksto sudaryti Gailestingumo valandos planą – ką veiksite šią valandą.
50-oji Dovydo psalmė
Pasigailėk manęs, Dieve, dėl savo didžio gailestingumo.
Dėl savo pasigailėjimų daugybės ištrink mano neteisybę.
Visai nuplauk mane nuo mano neteisybės ir apvalyk mane nuo mano nuodėmės,
nes aš pažįstu savo neteisybę, ir mano nuodėmė nuolat stovi prieš mane.
Tau vienam nusidėjau ir padariau, kas pikta Tavo akyse, kad pasirodytum teisus savo kalbose ir nugalėtum, kai teisi.
Štai aš pradėtas neteisybėse, ir nuodėmėse mane pradėjo mano motina.
Štai Tu mylėjai tiesą, atskleidei man savo nežinomą ir slaptą išmintį.
Apšlakstyk mane yzopu ir būsiu tyras, nuplauk mane, ir pasidarysiu baltesnis už sniegą.
Duok mano klausai džiaugsmo ir linksmybės ir nudžiugs pažeminti kaulai.
Nugręžk savo veidą nuo mano nuodėmių ir ištrink visas mano neteisybes.
Sukurk manyje tyrą širdį, Dieve, ir mano viduje atnaujink tiesią dvasią.
Neatmesk manęs nuo savo veido ir neatimk iš manęs savo šventos dvasios.
Leisk man vėl džiaugtis Tavo išganymu ir sustiprink manyje noringą dvasią.
Mokysiu nedorėlius Tavo kelių, ir nusidėjėliai sugrįš pas Tave.
Išlaisvink mane iš kraujo kaltės, Dieve, mano išganymo Dieve, ir džiūgaus mano liežuvis dėl Tavo teisybės.
Viešpatie, atverk mano lūpas, ir mano burna paskelbs Tavo šlovę.
Nes jei norėtum aukos, tikrai duočiau, bet deginamos aukos Tavęs nedžiugina.
Tikra auka Dievui – prislėgta dvasia, sugraudintos ir nužemintos širdies Tu, Dieve, nepaniekinsi.
Būk dosnus, Viešpatie, Sionui dėl savo geros valios, kad būtų atstatytos Jeruzalės sienos.
Tada priimsi teisią auką, atnašas ir deginamąsias aukas, tada ant Tavo altoriaus dės veršius.
5. Tada galite praleisti šią valandą tylioje bendrystėje su Dievu, apmąstydami Jėzaus išgyventus išbandymus. Šlovinkite Dievą skaitydami mėgstamas maldas, liepimus, rožinius. Taip pat galima dainuoti giesmes, himnus(pvz., giesmes Jėzui, Motinai Marijai).
„Galite klausytis ar dainuoti man skirtų giesmių, galite skaityti rožančius ir man skirtas maldas“, – sakoma Motina Marija savo žinutėje.
Galite iš anksto susiplanuoti malonės valandą – ką veiksite šią valandą. Motinai Marijai skirtuose puslapiuose yra medžiagos, kurią galite naudoti.
Leidinio redaktorius Tatjana Martynenko