2015 metų rugsėjo 10 dieną Lietuvai buvo įteikta Taikos Vėliava. Malonu, kad „Siriaus“ centro lankytojai taip pat turėjo galimybę dalyvauti vėliavos įteikimo ceremonijoje Lietuvos respublikos Seimo rūmuose.
Kaip žinote Taikos Vėliava – Rericho Pakto, tarptautinio susitarimo saugoti ir ginti meno, mokslo ir kitus kultūros paminklus, simbolis. Tai pirmoji istorijoje tarptautinė sutartis, suteikusi kultūrinio paveldo apsaugos viršenybę prieš karinę būtinybę. Sutartis pasirašyta 1935 m. balandžio 15 dieną Vašingtone. Ją pasirašė JAV ir 20 Lotynų Amerikos šalių.
Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorės Lietuvoje Auksės Narvilienės teigimu tai labai retas atvejis, kai tokia garbė suteikiama konkrečiai valstybei.
Savo įspūdžiais dalijasi „Siriaus“ centro lankytojai:
„Malonu pasidalinti tokia svarbia naujiena, kad š.m. rugsėjo 10 dieną Lietuvoje, Seimo rūmuose Lietuvai buvo įteikta Taikos vėliava ir mūsų mažutė šalis paskelbta Taikos respublika. Vėliavą Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei įteikė Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT prezidentė dr. A. Rodriguez Fernandez. Ji yra įteikusi apie 3000 Taikos vėliavų visame pasaulyje. Tai ne vyriausybinės organizacijos įvertinimas, bet šiuo metu yra ypatingai svarbus ir širdyse labai džiugu, kad būtent įteikiamos Taikos vėliavos ir Taikos vardai skelbiami, ir tebūnie tai dažniau. Juo labiau, kad bet kuri šalis, gavusi tokį vardą, jaus dar didesnę atsakomybę už taikos išsaugojimą visame pasaulyje.
Vykstant vėliavos įteikimo ceremonijai dr.A.Rodigues Fernandez vienu momentu tarė: „Dabar jums per mane kalbės Rerichas“ ir ištarė žodžius, kuriais sakoma, kad taiką į pasaulį turime nešti per meną, mokslą ir kultūrą. Salėje tvyrojo absoliuti tyla ir žodžiai tarytum griaudėjo.
Lietuvoje 6 miestai ir 7 mokyklos turi Taikos vardą. Tai Taikos komiteto pirmininkės, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto NVO prie JT koordinatorės Lietuvoje Auksės Narvilienės ir Lietuvos Rericho draugijos nuopelnas.
Mus – centro lankytojus į šį įspūdingą renginį pakvietė ir visą buvimą ceremonijoje organizavo mūsų bendramintė ir bendražygė klaipėdietė Regina, už ką mes jai labai dėkingi.
Ceremonijoje dalyvavo Vyriausybės narių, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Taikos mokyklų vardo mokiniai
Įspūdinga dar ir tai, kad tą pat dieną, tuoj po Taikos vėliavos įteikimo, toje pat salėje įvyko dailininko Gintaro Tadausko, savo darbais puoselėjančio žmogaus dvasingumą ir skatinančio pozityvų mąstymą, paveikslų paroda.“