Sekmadienį, 2010 m. liepos 11 d. iš siauros juostos, kertančios pietinį pusrutulį, bus galima stebėti pilną saulės užtemimą. Mėnulio šešėlio maršrutas kirs pietinę Ramiojo vandenyno dalį, o iš sausumos pilnos užtemimo fazės neįmanoma bus stebėti niekur, išskyrus salą Mangaja (Kuko sala) ir Velykų salą. Pilnos užtemimo fazės trajektorija nutruks iš karto, pasiekus Čilės ir Argentinos pietus. Mėnulio pusiaušešėlis sukurs dalinį užtemimą, kurį bus galima matyti didelėje Ramiojo vandenyno pietinės dalies ir Pietinės Amerikos pietinės dalies teritorijoje.
Užtemimo trukmė 5 min. 20 sek.
(Vedų astrologija),
Mėnulio ir saulės užtemimai – išaiškinimai, prognozės ir
rekomendacijos, kaip elgtis užtemimų metu
Kadangi saulės užtemimo metu šešėlinė gracha [planeta] Rachu uždengia Saulę, o saulės spinduliai gyvybiškai būtini ir Žemei ir visai gyvybei, tai saulės spindulių nutrūkimas yra nepalankus. Tai yra, saulės užtemimo metu mes gauname ne Saulės šviesą – ne gyvenimo šviesą, o tamsos išspinduliavimą, einantį nuo Rachu (Rachu – tai gracha [planeta], šiaurinis mėnulio mazgas, esantis Mėnulio orbitos ir ekliptikos plokštumų susikirtime). Užtemimas nuima arba sumažina saulės energiją (gyvastį kuriančią „praną“) visai Žemei, todėl kenčia ir žmonės ir visa kūrinija.
Užtemimo metu sąmonė užtemdyta, protas blogai orientuojasi įvykiuose. Bendra prasme saulės užtemimas nepalankiai veikia visuomenę, didina įtampą joje ir palaiko griaunamąsias tendencijas. Šis poveikis tęsiasi vienerius metus.
saulės ir mėnulio užtemimų metu,
rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių:
– nežiūrėti į užtemimą
– neiti iš patalpos ( ir dar labiau nebūti traukiniuose arba kelionėse ), būti uždaroje patalpoje;
– nevalgyti 3 valandas prieš užtemimą ir po jo;
– nevairuoti arba tai daryti labai atsargiai;
– vengti finansinių operacijų;
– nekontaktuoti su minia;
– rekomanduojama medituoti ir užsiimti kitomis dvasinėmis praktikomis ( arba bent jau paprasčiausiai
ilsėtis);
– rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių – organizmas greičiau adaptuojasi.
Gydytojai žino, kad užtemimas gali neigiamai atsiliepti netgi praktiškai sveiko žmogaus savijautai. Šio gamtos reiškinio poveikis elgesiui ir savijautai prasideda prieš dvi savaites iki šio reiškinio pradžios. Ypatingai kenčia meteorologinę priklausomybę turintys žmonės.
Mokslininkų-medikų tyrimai įrodė neginčijamą saulės užtemimo įtaką žmogui. Buvo atlikti medicininiai tyrimai su dešimtimis sveikų ir sergančių žmonių. Tyrimai parodė, kad žmogaus organizmas pradeda reaguoti į šį gamtos reiškinį iš karto, kai tik Mėnulis uždengia Saulės diską. Praėjus valandai nuo to laiko, kai prasidėjo užtemimas, hipertonikams pakylo arterinis spaudimas, kraujagyslės susiaurėjo, o širdis padidino kraujo išmetimo galingumą, kraujas ėmė netolygiai patekti į skirtingus galvos smegenų pusrutulius. Nervų sistema akivaizdžiai buvo išvesta iš pusiausvyros. Medikai tikėjosi, kad visi šie reiškiniai bus tik po dviejų dienų po užtemimo, kai kosminiai spinduliai iš Saulės pasieks Žemę.
Mėnulis – šviesulys, esantis labai arti mūsų. Saulė duoda energiją ( vyriškas pradas), o Mėnulis susiurbia (moteriškas pradas. Kai du šviesuliai užtemimo metu atsiranda viename taške, jų energija žmogui daro stipriausią įtaką. Reguliavimo sistema organizme gauna didžiausią apkrovą. Užtemimo dieną ypatingai sveikatai blogai žmonėms, kurie serga širdies kraujagyslių patologijomis, hipertonija. Taip pat blogai jausis žmonės, kurie šiuo metu gydosi.
Netgi gydytojai sako, užtemimo dieną geriau neužsiimti aktyviais veiksmais – veiksmai bus neadekvatūs ir didesnė klaidų tikimybė. Jie pataria tą dieną prasėdėti. Kad išvengti sveikatos diskomforto, jie rekomenduoja tą dieną maudytis po kontrastingu dušu ( kuris, tarp kitko, gerai ne tik saulės užtemimų dienomis, o reguliariai, kiekvieną dieną). Ryte apsipylimą reikia baigti vėsiu vandeniu, jis tonizuoja, o vakare – šiltu.
1954 metais prancūzų ekonomistas Moris Alle, stebėdamas švytuoklės judesius, pastebėjo, kad saulės užtemimo metu, ji ėmė judėti greičiau, nei paprastai. Šį reiškinį pavadino Alle efektu, bet negalėjo jo sistematizuoti. Šiandien nauji olandų mokslininko Kris Duif‘o tyrimai patvirtina šį reiškinį, bet paaiškinti kol kas negali. Apie tai, kad užtemimai veikia žmones, aiškina astrofizikas Nikolajus Kozyrevas. Jis sako, kad užtemimų metu laikas transformuojasi.
Moksliniai duomenys apie embriono vystymasi ir tam tikri moksliniai tyrimai rodo, kad Saulės spindulių poveikis galingesnis, nei Jupiterio spindulių. Tuo pačiu ir nėščioms moterims saulės arba mėnulio užtemimų dienomis neleidžiama eiti į lauką, o tos, kurios nepaisė pavojaus ir tai padarė, sulaukė nenormalaus kūdikio. Ryšys tarp šių įvykių šiuolaikinio mokslo dar neišaiškintas.
Užtemimo pasekmės,galingo žemės drebėjimo arba kitos gamtos nelaimės pavidalu, labai galimos laike savaitės po bet kurio užtemimo. Be to, kelių savaičių laikotarpyje po užtemimo, galimas nestabilumas ekonomikoje. Bet kuriuo atveju, užtemimai įneša pasikeitimus visuomenėje.
Mėnulio užtemimo metu žmonių protas, mąstymas ir emocinė sfera labai pažeidžiami. Išauga žmonių psichinių sutrikimų skaičius. Tai, sutinkamai su Toni Neiderio (Nader Radža Rama) atradimu, susiję su hipotolamuso darbo sutrikimu psichofiziologiniame lygmenyje, kuris atitinka Mėnulį. Gali sutrikti harmoniniai organizmo ciklai, ypatingai moterims. Saulės užtemimo metu labiau pažeidžiamas Saulės – Talamuso fiziologinio atitikimo darbas, o taip pat padidėja širdies kraujagyslių susirgimų rizika, kadangi Saulė valdo širdį. Atmos suvokimas (“AŠ“, tyros sąmonės) drumstas. To pasekmėmis gal būti sustiprinta įtampa, radikalios ir agresyvios tendencijos pasaulyje, o taip pat politikų ir valstybių vadovų nepatenkintas ego.
Kai ateina sunkūs laikai, geriausia, ką mes galime daryti, tai – kreiptis į Absoliutą. Užtemimo metu geriausia galvoti apie taiką savo šalyje ir visame pasaulyje. Jei žmonės aplink jus, šiais drastiškais laikais, elgiasi kaip išprotėję, būkite kantrūs ir delikatūs. Geriausia rekomendacija ir mėnulio ir saulės užtemimo metu – poilsis.
Pagal su Džoitiš principus, pražūtingi reikšmingo pranašiško ženklo (įvykio), tokio kaip užtemimas, rezultatai didėja, laikui artėjant prie to reiškinio datos. Užtemimai yra Rachu – demono, kuris pavydi Surijai [Saulei] ir Čandrai [Mėnuliui], „veiksmų“ pasekmės.
Užtemimai linkę pasireikšti stipriu neigiamu rezultatu: 1) geografiniuose regionuose, kurie valdomi raši [ženklo], kuriame jie įvyksta; 2) vietose, kur jie matomi; 3) srityse, kurias valdo raši [ženklas] ( pavyzdžiui, Vriščik – požeminis grobis).
Tyrimai užtemimų klausimais rodo, kad “užtemimo įtakos sferos” periodu padidėja įvairių pobūdžių katastrofų tikimybė. Sekančias keletą savaičių yra tikimybė tokių įvykių, kaip karo sustiprėjimas, gaisrai, katastrofos aerouostuose arba neįprasti meteorologiniai reiškiniai. Kuris nors iš pasaulio lyderių gali patekti į skandalą arba tragediją; įtakingi valdantieji gali būti apakinti pykčio, pavydo ir ego, todėl galimi nelogiški arba kvaili šių lyderių priimti sprendimai.
Pražūtingas Rachu valdo užslėptu, nedoru elgesiu ir gudrumu, panašiai, kaip nuodingi dūmai, kurie tyliai šliaužia. Išvadoje, pasaulio vyriausybės turi būti ypatingai budrios ardomosios veiklos klausimais. Politiniai vadovai turi sustiprinti savo apsaugą ir išlaikyti šaltakraujiškumą bei ramybę, kai jie priima kritinius sprendimus. Kontrabandininkai ir teroristai dažnai suduoda savo smūgį „užtemimo įtakos sferos“ periodu. Galimi maištai ir dideli apsinuodijimai maistu. Galimas seisminis aktyvumas. Vyriausybėms ir policijos pajėgoms visų svarbiausia yra budrumas.
Šaltinis: http://1-veda.ru/_jyotish/eclipse.html