Nuo visuomeninės organizacijos „Sirius“
Gerbiamasis Dmitrijau Anatoljevičiau!
TVO „Sirius“ dėkinga Jums už straipsnį „Rusija, pirmyn!“ir kvietimą bendradarbiauti keičiant mūsų gyvenimą ir kuriant Rusijos ateitį.
Mes išreiškiame savo susirūpinimą dėl plataus išplitimo destruktyvių muzikos rūšių, kurios primetamos Rusijoje žmonėms be jų valios visuomeninėse vietose. Garsas, ritmas ir muzika daro labai stiprų poveikį ne tik žmogaus organizmui, bet ir žmonių sąmonei ir jų elgesiui visuomenėje.
Dabartiniu momentu yra atlikti muzikos poveikio žmogui tyrimai. Eilė skirtingų sričių mokslininkų (fizikos, genetikos, fiziologijos, biologijos, psichologijos) patvirtina neigiamą kai kurių muzikos rūšių, jos ritmo, dažnio ir garsumo poveikį žmogui. Šis poveikis priveda prie streso būsenos, stiprindamas vidinį išsiderinimą, pakeičia žmogaus sąmonės būseną.
Ritmas. Muzikos ritmas gali pakeisti širdies susitraukimų ritmą ir derinti kvėpavimo ritmą. Jei žmogui primetamas jam nebūdingas ritmas, jis pajus diskomfortą, susierzinimą ir agresiją.
Garsumas. Maksimalus garso jėgos slenkstis žmogui yra 120-130 decibelų intensyvumas (sukelia ausyse skausmą).
Šiandieną netgi pats primityviausias elektroninis prietaisas leidžia padidinti garsą iki lygio, kuris priveda prie negrįžtamų klausos organų pažeidimų, pažeidžia vidinių procesų ritmiką. Be to, šiuolaikinė aparatūra duoda galimybę tuo pat metu daryti poveikį labai didelei auditorijai. Ryšium su tuo XX amžiaus viduryje daugelyje šalių buvo įvestos sanitarinės ir apsaugos normos, ribojančios muzikos garsą.
Dažnumas. Žmogus priima nuo 15-16 Hz iki 20000-22000 Hz diapazoną. Veikiant ultragarsui smegenyse vyksta biocheminės reakcijos, analogiškos morfijaus injekcijai.
Vadinamoji „komercinė muzika“: popsas, hip-hopas, rokas, sunkusis rokas rašoma žemuose dažniuose. Tyrimai parodė, kad žemo dažnio garsai sukelia jėgų susilpnėjimą ir depresiją. Buvo atvejų, kai aukštų ar žemų dažnių perviršis rimtai traumuodavo smegenis. Roko koncertuose nereti kontūzijos garsu, garsiniai nudegimai, klausos ir atminties praradimo atvejai.
Roko muzikos klausymasis sukelia vadinamųjų stresinių hormonų išsiskyrimą, kurie ištrina didelę dalį galvos smegenyse esančios informacijos. Veikiant pernelyg garsiai, ritmiškai muzikai minia dažnai tampa agresyvi.
Eilė mokslinių tyrimų buvo specialiai skirti galimo ryšio tarp atitinkamos rūšies muzikos klausymosi su vaikų polinkiu į suicidą, agresyvų ar neteisėtą elgesį, nustatymui. „Problemiškiausi“ pasirodė „repo“ ir „heavy-metal“ žanrai.
Heavy metal gerbėjai turi mažiau išreikštų pažintinių sugebėjimų, taipogi yra padidėjęs rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo polinkis, betvarkio ar iškreipto sekso ir antisocialinių poelgių polinkis.
Pastaruoju metu atsirado dar vienas mūsų laikotarpio rimbas – „Garsiniai narkotikai“ binauralinių ritmų pagrindu, aktyviai plintantys per Internetą, kurie žmogų įveda į narkotinio apsvaigimo, transo būseną ir labai nepalankiai veikia psichinę ir fizinę sveikatą.
Reguliarus nedarnios kapoto ritmo muzikos klausymasis yra viena iš pagrindinių priežasčių atsirasti tokioms mūsų visuomenės ydoms, kaip alkoholizmas, rūkymas, narkomanija, nusikalstamumas, kas savo ruožtu veda prie asmenybės degradacijos ir negatyvios įtakos demografinei šalies situacijai.
„Bet kurios šalies griovimas prasideda nuo jos muzikos sugriovimo. Neturinti tyros ir šviesios muzikos šalis pasmerkta išsigimti”. Konfucijus.
Mes būsime Jums dėkingi už informaciją apie įstatyminių priemonių parengimą ir priėmimą, kurios liečia:
– muzikos skambėjimo visuomeninėse vietose ir masinių priemonių pravedimo vietose reglamentavimą televizijoje ir radijuje, visų lygių mokymo ir auklėjimo įstaigose, sveikatos apsaugos įstaigose pagal tokius parametrus, kaip muzikos stilius, ritmas, dažnumas ir garsumas;
– garso stiprumo ribojimą klausantis muzikos gyvenamuosiuose namuose;
– draudimą klausytis destruktyvios muzikos visuomeniniame ir asmeniniame transporte;
– apie įspėjamojo užrašo įvedimą ant muzikinių grotuvų su „griaunančia“ muzika.
Mes prašome Jūsų sustiprinti ir palaikyti šviečiamąjį darbą, su tikslu išaiškinti gydomąjį ir dvasinantį harmoningos muzikos vaidmenį ir neigiamą destruktyvios muzikos, „skaitmeninių narkotikų“ įtaką ir atkreipti dėmesį į mokyklinės programos vystant vaikuose klasikinės ir kitos harmoningos muzikos skonį, papildomą tobulinimą.
Pagal tarpregioninės visuomeninės organizacijos „Sirius“ užsakymą Leidybos namai „Sirius“ išleido knygą iš serijos „Dvasinė-moralinė kultūra“ „Pokalbiai apie muziką.“ Su straipsniais, esančiais šioje knygoje, galima susipažinti mūsų organizacijos svetainėje skyriuje „Muzikinė kultūra“ pagal nuorodą http://org.sirius-ru.net/muzyka.htm Susidomėjus, mes pasiruošę išsiųsti knygą „Pokalbiai apie muziką“ susidomėjusiems asmenims.
Pagarbiai,
Tarpregioninės visuomeninės organizacijos „Sirius“ vadovė
Tatjana Nikolajevna Mikušina
Dėkojame TVO „Sirius“ darbuotojams iš Maskvos ir Omsko už dalyvavimą paruošiant
laišką Rusijos Prezidentui.
Laiškas Rusijos Prezidentui išsiųstas 2009 metų rugsėjo 29 dieną.