Mokyklinis išsilavinimas(trumpas Rožinis pagal knygą “Agni Joga. Bendruomenė”
14 valandą Lietuvos laiku. Plačiau…http://sirius-ru.net/media/transl/rosary_agni_ioga_11.htm
_____________________________________
AUM TAT SAT. AUM
Išsklaidome prietarus, neišmanymą ir baimę. Kalame narsą, valią ir Žinias.
Bet kuris siekis šviestis yra sveikintinas.
Kiekvienas neišmanymo prietaras demaskuojamas.
Darbo žmogau, ar dega tavo sąmonėje bendradarbiavimo ir bendruomenės pagrindai?
Jei ši liepsna apšvietė tavo protą, įsisavink Mūsų Mokymo kalnų požymius.
Darbo žmogau, nepavark spręsdamas kai kurių išsireiškimų galvosūkius.
Kiekviena eilutė – aukščiausias paprastumo laipsnis.
Sveiki darbo žmonės ir ieškotojai!
AUM TAT SAT. AUM
1. Mokyklos turi būti pažinimo visame pilnume tvirtovė. Kiekviena mokykla nuo pat pradinės turi būti gyva grandis tarp visų mokyklų iki pačios aukščiausios. Pažinimas turi pasipildyti visą gyvenimą. Reikia mokyti taikomųjų žinių, neatitraukiant nuo istorijos ir filosofijos mokslo. Mąstymo menas turi būti išvystytas kiekviename darbuotojuje. Tik tada jis supras tobulėjimo džiaugsmą ir sugebės panaudoti laisvalaikį.(103)[1]
AUM
2. Kiekviena mokykla turi būti tikruoju išsimokslinimo susivienijimu. Mokyklose turi būti naudingas muziejus, kuriame patys mokiniai turi dalyvauti. Turi būti kooperatyvas ir mokiniai turi būti mokomi ir tokio bendradarbiavimo. Turi vykti visokiausios meno apraiškos. Be grožio kelių negali būti išsilavinimo. (104)
AUM
3. Mokymasis bus pati maloniausia valanda, kai mokytojas įvertins besimokančių sugebėjimus. Tik sugebėjimų atpažinimas leis teisingai elgtis su būsimais darbuotojais. Dažnai patys besimokantieji nesupranta savo paskirties. Mokytojas, kaip draugas, nukreipia juos geriausia kryptimi. Jokia prievarta mokyklose negali būti vartojama. Tik įtikinimas gali derėti prie pažinimo. Daugiau patirčių, daugiau pokalbių, tiek džiaugsmo įdedant savas pastangas! Mažieji mėgsta „didžiųjų“ darbus. (105)
AUM
4. Kai šeima nemoka, tegul mokykla išmoko švaros visoje buityje. Purvas – ne dėl skurdo, bet dėl neišmanymo. Švara gyvenime yra širdies tyrumo prieangis. Kas nenori, kad liaudis būtų tyra? Reikia taip įrengti mokyklas, kad jos būtų gyvenimo puošmenų veislynai. Kiekvienas dalykas gali būti apgalvotas su meile. Kiekvienas daiktas turi būti padarytas laimingo gyvenimo bendrininku. Kooperacija kasdieniame gyvenime padės surasti formą. Kur vienas negali rasti sprendimo, ten padės bendruomenė. Ne muštynės kumščiais, bet kūrėjai bus šalies pasididžiavimas. (106)
AUM
5. Mokykla turi ne tik sutalpinti meilę knygai, bet turi išmokyti skaityti, ir tai nelengviau nei pirma. Tam, kad įsigilintumėte į knygą, reikia mokėti sutelkti mintį. Skaito ne akis, o smegenys ir širdis. Daugelyje namų knyga neužima garbingos vietos. (107)
AUM
6. Bendruomenės pareiga – įtvirtinti knygą, kaip namų draugą. Kooperatyvas, visų pirma, turi knygų lentyną, kurios turinys labai platus. Bus papasakota apie tėvynės vertybes ir jos ryšį su pasauliu; bus parodyti didvyriai, kūrėjai ir darbininkai. Garbės ir pareigos savo artimui suvokimas įsitvirtins taip, kaip ir gailestingumas. Daugelis pavyzdžių, kviečiančių į pažinimą ir atradimus. (107)
AUM
7. Tarp mokymosi dalykų tegul bus duoti astronomijos pagrindai, bet ją pateikti kaip prieangį į tolimuosius pasaulius. Taip mokyklos sužadins pirmas mintis apie gyvybę tolimuosiuose pasauliuose. Erdvė atgis, astro-chemija ir spinduliai pripildys įsivaizdavimą apie Visatos didingumą. Jaunos širdys pasijus esančios ne skruzdėlės ant žemės žievės, bet dvasios nešėjos ir atsakingos už planetą. Dėmesį sutelkiame į mokyklas, nes nuo jų įsitvirtins bendradarbiavimas. Nebus kūrybos be bendradarbiavimo. Nebus valstybės ir sąjungos tvirtumo, kai valdys trūni savastis. (110)
AUM
8. Kvaila manyti, kad prakaitas – tik fizinis reiškinys. Mąstant išsiskiria ypatinga emanacija, vertinga erdvės praturtinimui. Jei kūno prakaitas gali patręšti žemę, tai dvasios prakaitas atstato praną, chemiškai pavirsdamas Saulės spinduliuose. Darbas – Šviesos vainikas. Reikia, kad mokyklos mokinys prisimintų darbo, kaip pasaulėdaros reikšmę. Darbo pasekmė bus sąmonės tvirtybė. Ryškiai reikia pabrėžti darbo atmosferą. (117)
AUM
9. Tegul mokytojas akylai atpažins galinčius greitai eiti. Nereikia jų girti, bet verta išvalyti jiems kelią. Reikia sukurti tarpinius kursus, šiais laipteliais greičiau galės užbėgti. Neslėpkite nuo jų sunkumų. Tam tikro tipo sąmonei kiekvienas į žygdarbį panašus judesys jau yra šviesa ir džiaugsmas. (207)
AUM
10. Taipogi nuo mokytojo priklauso greitai nustatyti mokinio mąstymo kryptį, nes klaidingas vedimas yra sunkus nusikaltimas, taip galima prarasti geriausius darbininkus. Kiekviena nepajudinama programa yra lavonas, kuris nepakeliamas esant saulės žinioms. Kaip galima greičiau reikia sutvirtinti mokyklą, patikrinant mokytojo sąmonę. Sukurkite jam geriausias sąlygas, kad jis būtų atsakingas už bendruomenės darbininkų sąmonę. (207)
AUM
AUM TAT SAT. AUM
* Skliausteliuose po pastraipos nurodytas skyriaus iš „Agni Jogos. Bendruomenė“ numeris.