Brangūs draugai!
Mūsų Gyvenimo Etikos Universitetas atvėrė savo duris pirmojo kurso akivaizdinio mokymo studentams. Pirmieji užsiėmimai vyko nuo gegužės 1 iki 3 d. Dvasiniame-švietėjiškame centre „Sirijus” prie Omsko. Čia suvažiavo studentai iš Maskvos ir pamaskvio, Sankt-Peterburgo, Rostovo prie Dono, Omsko, Novosibirsko, Čeliabinsko, Čebarkulio, taip pat iš kitų šalių – Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Tarp studentų buvo Kijevo, Maskvos, Omsko ir Čeliabinsko Sirijaus centrų atstovai.
Prieš užsiėmimų pradžią su laimingais palinkėjimais prieš studentus kreipėsi Tatjana Nikolajevna Mikušina. Po to Universiteto rektorius O. M. Tomaily pristatė kurso programą ir dėstytojus.
Mūsų Universiteto lektoriai skaitė šias paskaitas.
Etikos Katedra:
– Moralinių įsakymų vienybė mokymuose ir pasaulio religijose (lektorius J. J. Iljina.),
– Mokymas apie Dievą Išminties Valdovų Laiškuose (lektorius O. A. Ivanova).
– Dievas ir Mokslas. Lingvistinė-banginė genetika (lektorius M. L. Skuratovskaja),
– Išminties Valdovų Laiškai. Pasiuntiniai ir pranašai (lektorius J. J. Iljina),
Karmos Įstatymo Katedra:
– Karmos įstatymas Valdovų Laiškuose (lektorius Ž. A. Novičeva).
Reinkarnacijos Katedra:
– Reinkarnacijos įstatymas Išminties Valdovų Laiškuose (lektorius Ž. A. Novičeva).
Su kai kuriomis paskaitomis galėjote susipažinti mūsų Universiteto svetainėje: http://university.sirius-ru.net/kafedry.htm.
Be paskaitų Sirijaus centrai pristatė savo prezentacijas pagal knygas, išleistas Leidybos namuose „Sirijus”.
Kiekvienas rytas prasidėdavo nuo kundalini-jogos užsiėmimų. O pertraukose tarp paskaitų studentai užsiiminėjo karma-joga: budėjo virtuvėje, plovė grindis ir langus, sukasdavo žemę sodinimui, tvarkė sklypą po Omske praūžusio uragano.
Mūsų universitetas yra ypatingas. Jame – neįprastos katedros ir neįprastos disciplinos, kurie įprastuose universitetuose nėra dėstomi. O dėstytojai tuo pat metu yra ir studentai. Dieviškosios Tiesos pažinime kiekvienas yra lygus.
Išklausę Universiteto paskaitų ciklą, Sirijaus centrų atstovai skaitys paskaitas savo miestuose. Sekite renginių tvarkaraštį Sirijaus centrų svetainėje: http://sirius-centers.net.
Studentų atsiliepimuose nuskambėjo daug gerų žodžių Universitetui.
„Man labai patiko genetikos paskaitos, tai mėgstamiausia mano tema, labai svarbi reinkarnacijos arba persikūnijimo tema, paskaita apie karmą, buvo nuostabiai paruoštos, gilios paskaitos apie etiką, apie Dievą. Tematika buvo plati. Mes dar norėtume ją įsisavinti. Gerai, kad yra medžiaga, todėl stengsimės kiek įmanoma tiksliau paruošti šią medžiagą mūsų „sirijiečiams”.
Irina, Kijevas, Ukraina
„Мes gavome daugiau, nei tikėjomės. Manome, kad šios žinios dabar žmonėms yra tokios svarbios, kad jos bus platinamos. Manau, kad žmonės pasiruošę šioms žinioms, svarbiausia – pradėti”.
Olga, Kijevas, Ukraina
„Mane patraukė tai, kad žmonės iš širdies bandė kalbėti ir perteikti tai, kas pas juos buvo viduje. Aš pati norėčiau pabandyti peruoti žinias taip, kaip tai darė čia, – nešti žinias iš širdies. Mačiau, kad žmogus tai išgyveno, išjautė – galbūt ir man tai pavyks.”
Svetlana, Ryga, Latvija
„Aš čia pirmą kartą, atvažiavau iš Lietuvos, mus čia pakvietė. Kaip pasakė Tatjana Nikolajevna, čia visi mokytojai, ir studentai – tai labai įdomu. Dar mes mokėmės bendradarbiauti – tai labai svarbu. Todėl, kad įprastai tai sunku daryti, o Gyvenimo etikos universitete, manau, svarbiausia – išmokti bendradarbiauti. Jeigu tai eina iš širdies, tu negalvoji apie tai, kaip tai – bendradarbiauti, o paprasčiausiai darai tai iš Meilės”.
„Svarbiausia, kad šis Universitetas egzistuoja ir visos paskaitos buvo padarytos su meile, noru žmonėms atiduoti žinias. Visi dalykai labai skirtingi ir įdomūs,o man artimiausias buvo Mokymas apie Dievą. Tas žinias, kurias mes gavome Universitete, mes perduosime toliau, tai viena iš Universiteto užduočių, kad kiek įmanoma daugiau žmonių sužinotų apie Mokymą. Pasistengsiu, kad per mane toliau eitų žinios”.
Jelena, Čeliabinskas
„Turiu pačius teigiamiausius įspūdžius, labai daug naudingos įkvepiančios informacijos, norėtųsi pratęsti mokymą. Kad galėčiau perteikti daugybei Maskvos Sirijaus centro lankytojų šias neįkainojamas žinias.Labai daugelis žmonių nori prisiliesti prie šių žinių”.
Olga, Maskva
„Man labiausiai patiko paskaita apie moralės įsakymų vienybę. Šioje paskaitoje buvo palyginami skirtingų religijų moralės pagrindai ir pasirodė jų vienonga moralinė šaknis – tai pagrindas, kuris vienaip ar kitaip yra visose religijose. Dar esu dėkinga visiems lektoriams, nes kiekvienoje paskaitoje buvo atradimų ir nušvitimo momentų, kuriais lektoriai dalijosi su mumis”.
Kirilas, Maskva
„Mūsų universitetas – pirmasis pasaulyje, kuris dėsto dalykus, susijusius su žmogaus dvasiniu vystymusi ir tapsmu žmogumi, tokius, kaip Reinkarnacija, Karmos Įstatymas, Mokymas apie Dievą – čia kartelė turi būti pati aukščiausia. Sudėtingumas yra tas, kad viskas pirmą kartą. Tokio niekada nebuvo, čia viskas nuo nulio. Statome nuo nulio turinį, metodikas, mes visi dėstytojai ir studentai viename asmenyje.
Dėstytojai ir studentai yra viename lygyje – tai naujas tarpusavio santykių formatas. Mes visi mokomės, mes visi esame ant dvasinio mokslo pažinimo laiptelių.
Turiu drąsią viziją: matau, kaip ateityje šiose laukymėse pastatytus daugiaaukščius korpusus, tai bus universitetas, kuriame mokysis tūkstančiai studentų, universitetas kvies geriausius dėstytojus iš viso pasaulio, kurie šiame universitete skaitys paskaitas”.
Marina, Rostovas prie Dono
* * *
Siūlome jums
Tatjanos Nikolajevnos Mikušinos
Palinkėjimą Gyvenimo Etikos Universiteto studentams[1]
Šiandien 2014 metų gegužės 1 diena, reikšminga deina – pas mus prasideda užsiėmimai Gyvenimo Etikos Universitete.
Keletą žodžių norėčiau pasakyti apie tai, kur jūs patekote. Pradėsiu truputį iš toli.
Žinote, kad yra du globalūs požiūrio taškai į tai, kas šiame pasaulyje vyksta. Vienas globalus požiūrio taškas – yra tai, kad visa Kūrinija apribota fizinio pasaulio ir tik tuo, ką galima pačiupinėti, paliesti, pamatyti, pauostyti – ir tai visas pasaulis. Ir, deja, šiuo laikotarpiu visas mokslas, švietimas, medicina, politikai, ekonomistai – visi užsiima tik fiziniu pasauliu. Ir yra kitas požiūrio taškas, kad visas pasaulis nėra apribotas tok fizinio pasaulio pasireiškimu. Šia sritimi visada užsiėmė religija. Vienu ar kitu lygiu visos pasaulio religijos tyrinėja dieviškumą, tai, kas nematerialu, – žmogaus sielą.
Mums pasisekė gyventi tuo metu, kai ateina visos žmonijos perėjimas iš riboto pasaulio į neribotą pasaulį. Tai vadinamoji perėjimo epocha. Ir laikui bėgant, nežinau, nežinau, kiek laiko praeis, bet mokslas ir visos sistemos – politinės, ekonominės – visos vis daugiau dėmesio skirs ne fiziniam pasauliui, o subtilesniems pasauliams. Tačiau dabar šito kol kas nesimato.
Ko mes čia susirinkome? Mūsų Universitetas vadinasi „Gyvenimo Etikos Universitetas”. Kodėl mes nusprendėme jį sukurti ir ka stai yra? Nežinau, gal ir yra kažkokios mokymo organizacijos, pasaulietinės įstaigos žemės rutulyje (išskyrus kiekvienos religijos dvasines seminarijas), kurios tyrinėtų nepažintą pasaulį, Dieviškąjį pasaulį. Tačiau netgi jeigu ir yra tokių įstaigų, tai jos nelabai žinomos ir paplitusios. Todėl kuo daugiau bus tokių pradėjimų visame pasaulyje, tuo geriau bus visai žmonijai aplamai. Mūsų Gyvenimo Etikos Universitetas pašauktas Dieviškuosius principus įtvirtinti tų žmonių širdyse, kurie šiame Universitete dalyvauja.
Kuo skiriasi šis Universitetas nuo visų likusių universitetų ir kaip tai susiję su mokymu, kurį duoda Pakylėtieji Valdovai? Pirmiausia, turiu pasakyti, kad tai visiškai prieštarauja tam Mokymui, kurį duoda Pakylėtieji Valdovai, absoliučiai prieštarauja.
Mokymas, kurį duoda Pakylėtieji Valdovai, jis platinamas tik per guru čelos santykius, pagal mokinystės perimamumo grandinę. Ir taip visada buvo, tikriausiai, taip bus ir ateityje. Tačiau kadangi mes gyvename labai tamsiu metu, Kali-Jugoje, tai nutraukta daugelis mokinystės perimamumo grandinių, ir atsiranda sunkumų perduodant šį Mokymą per guru čelos santykius. Ir kadangi aš, kaip Didžiosios Baltosios Brolijos Pasiuntinys, esu įsikūnijime, tai turiu dėti maksimalias pastangas, kad šis Mokymas būtų išplatintas kiek įmanoma plačiau. Ir tada pradėjau mąstyti, kaip tai galima padaryti. Nemanau, kad yra labai dideli prieštaravimai su Mokymu tame plane, jog Valdovai visada sako, kad mes turime veikti. Labai daugelyje diktavimų sakoma: turite veikti, veikti, veikti. Tačiau veikti galima ir nebūtinai guru čelos santykių rėmuose. Galima fiziniame pasaulyje pastatyti kažkokius tiltelius. Per šiuos tiltelius žmonės galės pakylėti savo sąmonę ir pereiti į sekantį lygį. Ir tokiu tilteliu, vienu iš tokių tiltelių, tikiuosi, pasitarnaus Gyvenimo Etikos Universitetas.
Čia dar atsiranda toks prieštaravimas, kad Universitete paparstai dėsto profesionalūs dėstytojai, yra žmonės, kurie gauna diplomus ir kurie gali dėstyti. Tačiau tie žmonės, kurie gauna diplomus ir laipsnius oficialiame švietime, jie, deja, nemoka Pakylėtųjų Valdovų Mokymo. Yra labai daug profesorių, daug akademikų, yra kandidatų, moksle yra labai didelė gvardija, kuri dėsto. Tačiau jie dėsto tuo pagrindu, kuris egzistuoja, yra visuotinai pripažintas. Ir yra atskiri žmonės, kurie šiame moksle dalyvauja, kurie bando išeiti už oficialios, tiksliai nubrėžtos mokslo ribos. Tačiau surasti tokių žmonių ir kad jie būtų įsisavinę Pakylėtųjų Valdovų Mokymą, šiuo metu labai sunku, labai sunku. Ir tada mes žengėme vėl „neteisingu” keliu: nusprendėme, kad padarysime Gyvenimo Etikos Universitetą be dėstytojų. Mes neturėsime dėstytojų, mes visi šiame Universitete būsime studentai. ir visi mes mokysimės – mokysimės Gyvenimo Etikos Universiteto rėmuose, šio projekto, kurį mes pavadinome Gyvenimo Etikos Universitetu.
Todėl pirma iliuzija, kurią jūsų protuose, jūsų sąmonėje noriu sugriauti, – yra tai, kad čia yra dėstytojai. Čia – visi studentai.
Pavyzdžiui, yra Marijos Montesori metodika. Tai visiškai geniali metodika, kai vaikai auklėja patys save ir patys save mokslina ir vystosi, kai jie dirba su specialiai jiems paruošta medžiaga. Štai todėl mes sukūrėme iliuziją, kuri vadinasi Gyvenimo Etikos Universitetas. Ir šioje iliuzijoje vieni žmonės vaidins dėstytojų vaidmenį, kiti vaidins studentų vaidmenį. Vieni mokins, kiti mokinsis. Ir tokiu būdu, galbūt, mes truputį keisimės vietomis, ir taip, bėgant laikui, kažkaip su Dievo pagalba judėsime. Ir šis projektas, manoma, kad visiškai remsis, bazuosis mūsų iniciatyva, mūsų tikėjimu, mūsų ištikimybe, mūsų siekimu, mūsų darbingumu, mūsų disciplina. Ir nuo to, kaip jūs patys vesite šį projektą, priklausys jo sėkmingumas arba nesėkmingumas.
Šis Universitetas yra tiltelis, per kurį žmonės bus pasirengę prieiti prie šio Mokymo. Tai vienas iš tiltelių.
Šis Universitetas yra lygiai toks pats tiltelis, koks yra Judėjimas „UŽ DOROVĘ!”, lygiai toks pats tiltelis, kokiais yra Sirijaus centrai: tilteliai į žmonių širdis. Tam, kad žmonės šiais tilteliais sugebėtų pakilti į Dieviškosios sąmonės viršūnę. Kiekvienas turi savo Dieviškosios sąmonės viršūnę, kuri yra viduje. Ir esmė ta, kad Dieviškojo žinojimo išmokinti neįmanoma, skirtingai nuo tų žinių, kurių moko profesoriai ir akademikai oficialiose mokymo įstaigose. Tai yra, galima ten vaikščioti į paskaitas, laikyti egzaminus, pereiti praktinius mokymus, ir galima įsisavinti kažkokį dalyką. O Dieviškasis mokslas, žinios, kurios egzistuoja šioje srityje, jos atviros absoliučiai visiems, jos guli ir laisvai prieinamos. Absoliučiai visos žinios per šimtus tūkstančių metų, milijonus metų, kuriuos Žemės planetoje egzistuoja žmonija. Visos žinios, kurios liečia šią Visatą, kiekvieną gyvą šios Visatos organizmą, visų civilizacijų, kurios egzistuoja šioje Visatoje, kaip ši Visata sudaryta. Absoliučiai visos šios žinios atviros absoliučiai visiems.
Kodėl niekas negali paimti? Kodėl? Todėl, kad jos atviros tik tiems žmonėms, kurių sąmonės lygis leidžia šias žinias paimti. Suprantate? Tai yra, raktas, kad paimtumėte Dieviškąsias žinias, yra jūsų sąmonės lygis. Jeidu mūsų sąmonės lygis leistų, mes visiškai nemokamai turėtume visas žinias, kurios egzistuoja šioje Visatoje. O mes to negalime, nes patys save apribojome. Mes manome, kad mes – maži žmogeliukai, mes neverti, mes nenorime ir negalime, mums tai nesuprantama, mums tai neduota… Ir kadangi mes patys save apribojome, tai ir negalime šių žinių paimti. Tai yra, Gyvenimo Etikos Universitetas numato ne kažkokių išorinių žinių gavimą, kurių iš tikrųjų galima išmokinti, o mes turime įsisavinti vidines žinias, Dieviškąsias žinias, kurias mes kiekvienas turime, tačiau turime gauti šį priėjimą prie jų. Priėjimą, suprantate? Tai, kad mes žaisime dėstytojus ir studentus, kažkuriuo lygiu turi padėti.
Kelias į Išmintį apšviestas Žinių Šviesa
http://university.sirius-ru.net/
[1] Palinkėjimo tekstas perduotas iš T. N. Mikušinos vaizdo įšrašo prieš Gyvenimo Etikos Universiteto studentus.