Mano adresu ateina daug laiškų. Daugelyje iš jų keliami klausimai apie bendruomenės kūrimą.
Tai iš tikrųjų labai svarbus klausimas, kuris yra dienotvarkėje. Ir kiekvienas iš mūsų turime savą Bendruomenės supratimą. Tol, kol teisingas Bendruomenės pavyzdys nesusiformuluos mūsų protuose ir širdyse, neпalėsime sukurti Bendruomenės fiziniame plane. Ir atvirkščiai, kai mūsų protuose ir širdyse atsiras aiškus Bendruomenės pavyzdys, jis neišvengiamai nusės į fizinį planą.
Kai baigėsi žiemos diktavimų ciklas, aš laikiausi Valdovų patarimo ir pradėjau skaityti knygą „Bendruomenė“ iš „Agni. Jogos.“ Ir man galvoje atsirado aiškus suvokimas apie tą Bendruomenę, apie kurią kalba Valdovai.
Daug paprasčiau priimti diktavimus, duoti Mokymą,pravesti seminarus ir susitikimus, tačiau daug sunkiau sukurti Bendruomenę fiziniame plane. Tą Bendruomenę, apie kurią kalbą Valdovai, o ne tai, ką daugelis iš mūsų įsivaizduoja kaip bendruomenę.
Pradėjau galvoti, kaip galima būtų pradėti šį svarbų pokalbį su „Siriaus“ skaitytojų auditorija. Ir Valdovai pasufleravo man sprendimą. Kitas dvi savaites aš rašiau Rožinius pagal Rerichų knygą „Bendruomenė.“ Šiame „Siriaus“ leidinyje publikuojame antrą šios serijos Rožinį “Mokytojo ir Mokymo vaidmuo Bendruomenėje.”
Kadangi kiekviena „Agni Jogos“ frazė labai imli, primenanti dzen budizmo kanonus, tai ir Rožiniai gavosi trumpi, susidedantys iš 10 punktų. Sudariau šiuos Rožinius pagal temas, kurios man pasirodė svarbiausios. „Agni Jogos“ vibracijos skiriasi nuo vibracijų, kuriose Valdovai su manimi dirba. Todėl tiems iš jūsų, kas neskaitė „Agni Jogos“ knygų, teks susitaikyti su tuo, kad kurį laiką reikės skirti vidinių raktų šiems Rožiniams suradimui. Tačiau rezultatas po daugkartinio visų šių Rožinių skaitymo bus didingas.
Mes ketiname transliuoti visą šių Rožinių seriją pagal knygą „Bendruomenė“ Internetu kiekvieną sekmadienį 15 val. Maskvos laiku. Skelbimai apie transliacijas bus svetainėje „Sirius“ http://sirius-ru.net/
Rožiniuose naudojamos induistinės mantros „AUM TAT SAT“ ir „AUM“ arba „OM.“
OM TAT SAT — mantra, minima „Bhagavad Gytoje“, kurią naudoja „Brahhmano mokiniai“, prieš skirtingus renginius ir veiksmus. „TAT“ (Tai), nurodantis į Brahhmaną, primena mokiniui apie aukštas paskatas ir tokiu būdu padeda jam atmesti viską, kas jų neverta. „SAT“ (“kūrinys”, “būtybė”) primena jam apie Gėrį, persmelkiantį visą esamybę ir tokiu būdu pašventina ir ištaurina tai, ką mokinys daro.(Ezoterizmo enciklopedija http://slovari.yandex.ru/dict/esoterism).
Ši mantra duodama pačiose pirmose „Agni Jogos“ eilutėse:“Morijos sodo Lapai“, 1920 m. kovo 24 d.
Tatjana Mikušina
Šviesa ir Meilė!
AUM TAT SAT. AUM
Išsklaidome prietarus, neišmanymą ir baimę. Kalame narsą, valią ir Žinias.
Bet kuris siekis šviestis yra sveikintinas. Kiekvienas neišmanymo prietaras demaskuojamas.
Darbo žmogau, ar dega tavo sąmonėje bendradarbiavimo ir bendruomenės pagrindai?
Jei ši liepsna apšvietė tavo protą, įsisavink Mūsų Mokymo kalnų požymius.
Darbo žmogau, nepavark spręsdamas kai kurių išsireiškimų galvosūkius. Kiekviena eilutė – aukščiausias paprastumo laipsnis.
Sveiki darbo žmonės ir ieškotojai!
AUM TAT SAT. AUM
1. Daug ką galima atleisti tiems, kas tamsoje išsaugojo Mokytojo sąvoką. Mokytojas pakelia dvasios vertenybę. Mūsų supratimas apie mokytoją panašus į tamsoje šviečiančią lempelę. Todėl Mokytojas gali būti pavadintas atsakomybės švyturiu. Mokymo saitai panašūs į gelbėjimosi virvę kalnuose. Mokytojas atsiranda nuo dvasios įžiebimo momento. Nuo to laiko Mokytojas su mokiniu neperskiriami. (60) [1]
AUM
2. Nematome Mokytojų grandinės galo ir Mokytojo pripildyta sąmonė pakylėja mokinio pasiekimus, kaip brangus, visur prasiskverbiantis aromatas. Mokinio ryšys su Mokytoju sukuria jungiamosios grandinės apsaugos grandį. Šioje apsaugoje pražysta dykumos. (60)
AUM
3. Mokytojas neša negęstančio žygdarbio liepsną. Mokymas nenutrūksta nei dėl nuovargio, nei dėl širdgėlos. Mokytojo širdis gyvena žygdarbiu. Jis neturi baimės ir žodžio „bijau“ Jo žodyne nėra. (65)
AUM
4. Kiekvienoje knygoje turi būti skyrius apie susierzinimą. Šį žvėrį būtina išvesti iš namų. Sveikinu atšiaurumą, taipogi ryžtingumą. Nurodau kaip išvyti pašaipius juokelius. Kiekvienam reikia padėti išeiti iš sunkios padėties. Reikia sustabdyti kiekvieną vulgarumo daigą. Kiekvienam reikia leisti pasakyti savo žodį ir surasti kantrybės. Tuščias paskalas apkarpyti ir prieš kiekvieną Mokytoją koneveikiantį žodį rasti dešimt žodžių. Būtent nenutylėti prieš Mokytoją paleistai strėlei. Motina ir Mokytojas – šios abi sąvokos turi būti saugojamos kiekviena knyga. Neužgesinsime Didingumo Šviesos. (78)
AUM
5. Tegul kiekviena bendruomenė laukia savo Mokytojo, nes bendruomenė ir Mokytojas sudaro du vienos kolonos galus. Netgi smulkmenose reikia prisiminti namo pamatus. Vėl prieiname prie būtinybės keisti sąmonės kokybę, tada bus lengvas perėjimas. (91)
AUM
6. Apnuodytai sąmonei neįmanoma atskirti laisvės ir suvaržymo momento. Pasiklydęs žmogus spėliojimuose kur vergovė ir kur laisvė, negali galvoti apie bendruomenę. Mokymą iškraipantis žmogus negali galvoti apie bendruomenę. Bendruomenės pagrindas – laisvas mąstymas ir Mokytojo pagarba. (98)
AUM
7. Pripažinti Mokytoją – reiškia stoti eilėn su gaisrininkais. Jei kiekvienas nuo šaltinio veršis į gaisrą be tvarkos, tai ir šaltinis be reikalo bus sutryptas.
Kaip geriau suprasti sąmonės taupumą, tai apsaugos Mokytojo supratimą. Nes Mokytojas, nes žinios, nes pasaulio evoliucija bus keliai į tolimuosius pasaulius! (98)
AUM
8. Kaip galima saugiausiai jaustis? Tik užmezgus artimiausią ryšį su Mokytoju. Tik veiksmingame bendradarbiavime ir pagarboje slypi geriausia galimybė pereiti pro pavojingas sferas. Ryšys su Mokytoju yra gyvas įsijautimas į ateitį. (187)
AUM
9. Mokytojo pagarba ir veržimasis į tolimuosius pasaulius susiję taip, kaip vaivorykštė sujungta su šviesos esme. Išmokite suprasti, koks aukštas Mokytojo suvokimas. Nubrėžkite šią ribą nuo krašto iki krašto, nuo atėjimo iki išėjimo. Žinokite, kaip jums duotas Šviesos Mokymas, ir prisiminkite sidabrinę ryšio giją. Ryšys su Mokytoju lengvas, kaip erelio sparnas, ir erelio akis žvelgia į priekį. Ką gi galite labiau vertinti, jei jūsų sąmonė atvira? Bendruomenės statyba gali padėti sutelkti mintis. Juk ne krovinių asilai, bet ereliai buvo nurodyti palyginime. Mokytojo ranka šaukia prie bendruomenės slenksčio. Ir nuo kalno Mums matosi, kur skrenda būtinybės ratas. (187)
AUM
10. Svetimas mokymas reikalauja paklusnumo, bet bendruomenė taip pripildyta galimybių, jog Vienintelė Hierarchija bus žinių laipsnis. Hierarcho niekas neskiria, bet klausantysis ir siekiantysis pažinimo tuo šį laipsnį pripažįsta. Mokytojas bus natūralus vadas. Azijoje Mokytojas yra teisėta sąvoka. Pagal Budos priesaką kiekvienas būsimasis Mokytojas ypač gerbiami. Šiame galimybės atsivėrime – visas ateities užstatas. Atmosferos prisisotinimas pakelia ateinančius pasaulio sprendimus. (215)
AUM
AUM TAT SAT. AUM
* Skliausteliuose po pastraipos nurodytas skyriaus iš „Agni Jogos. Bendruomenė“ numeris.